אחרי בריחת העד: פני חקירת הרצח בברנוער לאן?

חוקרי פרשת הטבח שאירע בליל אחד באוגוסט 2009 מקווים כי עד המדינה, שעליו מתבססת התשתית הראייתית בתיק - ייתפס במהרה. מתברר, כי למרות ההקלטות שבידיהם - ספק אם ניתן לבסס כתב אישום על יסודן בלבד. כעת, השאלה היא האם ייתפס או יסגיר עצמו, ואם כך - האם ימסור עדותו בבית המשפט או יוכרז כ"עד עוין"

בעוד שבמשטרה ממשיכים במצוד אחר עד המדינה שנמלט ממקום המסתור שבו הוחזק ואובטח על ידי שישה בלשים - נראה כי בעקבות האירוע האחרון, ספג תיק חקירת הרצח בברנוער פגיעה אנושה. כעת, המבחן הוא לא רק אם יצליחו השוטרים לשים את ידיהם על העד הסורר - אלא האם הוא יגיע לבסוף לבית המשפט.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מצב הדברים הנוכחי הוא שאם יצליח לברוח לחו"ל או חלילה יפגע בעצמו ולא יגיע לבית המשפט - עדותו תרד לטמיון. למרות ההקלטות המצויות בידיהם של חוקרי המשטרה - ספק אם ישנו ניתן לבסס כתב אישום רק עליהן.

אפשרות נוספת היא שבמהלך השעות או הימים הקרובים הוא ייתפס, ואז נשאלת השאלה האם הוא יסכים לעמוד בבית המשפט ולמסור את עדותו - או שיחליט לשתוק, או למסור גרסה אחרת. אם יחליט לנהוג כך - יוכרז כ"עד עוין" על ידי הפרקליטות, שככל הנראה תבטל את הסכם עד המדינה איתו ותגיש נגדו כתב אישום בגין רצח או קשירת קשר לביצוע רצח. זאת היות שהוא בעצמו מעיד על עצמו כי סייע לאירועי הלילה של אחד באוגוסט 2009.