פרשת אורן מזרחי: הרשעת אבי היורה בוטלה

לפני כשנה הורשע האב של הנער שירה באורן מזרחי ז"ל בהזנחת שמירה על כלי ירייה, אך זוכה מגרימת מוות ברשלנות. היום ביטל בית המשפט גם את ההרשעה השנייה. במקום זאת ירצה האב 350 שעות לתועלת הציבור ויתרום 25 אלף שקלים לפי דרישת משפחת המנוח. סביו של אורן מזרחי הגיב להחלטה: "העצב גדול, אי אפשר להחזיר את הילד"

סוף לפרשת אורן מזרחי? בית המשפט ביטל היום (ב') את הרשעתו של אבי הילד שירה למוות במהלך משחק בכלי נשק באורן מזרחי בן ה-12. האב הורשע לפני כשנה בהזנחת שמירה על כלי יריה, אך זוכה מגרימת מוות ברשלנות. השופטת הטילה על האב לתת 350 שעות לתועלת הציבור, וכמו כן יתרום הנאשם 25 אלף שקלים על שמו של הנער למקום אותו יבקשו הוריו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בחודש אפריל בשנת 2009 משחק בנשק בין שני ילדים ביישוב רעות הסתיים בפליטת כדור, שהרגה את מזרחי. אבי חברו הטוב של אורן הואשם אז בהתרשלות בשמירה על אקדחו. היום השופטת בבית משפט השלום רמלה ליאורה פרנקל החליטה לבטל גם את ההרשעה בעבירה זו. 

המשפחות הגיעו להסדר אזרחי, במסגרתו אבי הילד היורה ומשפחתו הסכימו לשלם פיצוי למשפחת המנוח, וזו לא התנגדה לביטול ההרשעה. בפרקליטות ביקשו לעכב את ביצוע גזר הדין שפסקה היום השופטת, על שעות לתועלת הציבור, כדי לשקול האם לערער על חומרת העונש. השופטת הסכימה לעיכוב הביצוע למשך 30 יום. 

אייל מזרחי, אביו של אורן ז"ל (חדשות 2)
אייל מזרחי, אביו של אורן ז"ל, אמר כי הוא סומך על הפרקליטות בעניין: "אנחנו בכל התקופה הזו רק הקשבנו לפרקליטות- הם נתנו את הטון". האב הבהיר כי "המטרה שלנו היא להעביר את זה לכל בית ובית, שידעו מי היה אורן ושהמקרה הזה לא יחזור על עצמו". אילן מזרחי, סבו של אורן, הגיב על ההחלטה: "העצב הוא כזה גדול שאני לא יודע אם אני שלם עם ההחלטה. אי אפשר למחוק את העצב, אי אפשר להחזיר את הילד".

"אין להשוות את כאב המשפחות"

"למרות שמדובר בעבירה של האב, עונש כלפי האב הוא עונש כלפי הבן", נימקה השופטת פרנקל את החלטתה. בדבריה התייחסה השופטת למצבו המקצועי של הנאשם - וציינה כי הרשעתו יכולה הייתה לפגוע בהמשך קידומו המקצועי. השופטת החליטה כי ביטול ההרשעה תטיב עם משפחת האב, שקידומו לא יעוכב ויוכל לעבור לחו"ל בתום ביצוע השעות לתועלת הציבור.

יחד עם זאת ציינה השופטת כי אין מחלוקת באשר לרשלנותו של האב. "לא ניתן להתעלם מכך שהנאשם עבר את העבירה לאחר שאכסן את הנשק במגירה נעולה, והרשלנות נוגעת להיעדר המפתח השני. האב מחזיק בנשק לאורך שנים והיה ער לסיכונים", הדגישה השופטת פרנקל, "אין מילים בהן ניתן לתאר את הפגיעה במשפחת המנוח. אמנם אין לבטל את פגיעתה של משפחת הילד היורה, אך אין להשוות את כאב המשפחות".