כת הזוועות בצפון נחשפת: התעללות, כליאה ומעשים מגונים

כתב אישום חמור הוגש הבוקר (ד') לבית המשפטי המחוזי בחיפה נגד תושב מג'ד אל-כרום, שהפעיל כת בצפון וביצע מעשים מגונים בנשים החברות בה. בין היתר הוא הואשם במריחת צואה על ילדי הכת וכליאתם. חבריו עומדים לצדו: "מה שקושר בינינו זה רק חברות"

התעללות בכת בצפון. אילוסטרציה (חדשות 2)

כליאה, מכות, מעשים מגונים ומריחת צואה על ילדים: כתב אישום חמור הוגש הבוקר לבית המשפט המחוזי בחיפה (ד') נגד מוניב בן ג'מיל פרחאת, תושב מג'ד אל-כרום בן 56, שנעצר בחשד כי הפעיל כת בכפרו והתעלל בחבריה. הוא מואשם בחמישה סעיפי אישום ובהם כליאת שווא וביצוע מעשים מגונים בנשים שהיו חברות בכת, בשידול להתעללות בקטין או בחסר ישע, בתקיפת קטין או חסר ישע ובשידול לכליאת שווא.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מכתב האישום עולה, כי חברי הקבוצה נהגו להיפגש מדי שבוע, כשבמהלך הפגישות היה מעביר הנאשם שיעורי דת ותפילה. בנוסף, חברי הקבוצה היו מתייעצים עם הנאשם לגבי יחסיהם האישיים וחינוך הילדים. עם השנים, התבסס מעמדו של מנהיג הכת, וחבריה סרו למרותו. במהלך אותה תקופה, הורה הנאשם ודרש מחברי הקבוצה להעניש את ילדיהם בעונשים גופניים, שכללו מכות באמצעות חפצים, עונשי כליאה ממושכים בשירותים או בחדר, מריחת צואה על גופם של הילדים ומניעת אוכל ושתייה.

בחלק מהמקרים, הנאשם ביצע בעצמו ובצוותא עם חברי הכת מעשי תקיפה גופנית והתעללות גופנית ונפשית בילדי הקבוצה. כך למשל, באחד המקרים בשנת 2006 הכה הנאשם את אחת מחברות הכת בגופה ובפניה. לאחר מכן, דרש לכלוא אותה בחדרה, כשהיא לבושה רק בתחתונים וחזייה ונאסר עליה לצאת מן החדר, לרבות לשירותים, כשהיא נאלצת לעשות צרכיה על עצמה.

בשנת 2007, בניגוד לכללי הכת, הכניסו שני ילדים חיבור אינטרנט לביתם, מה שעורר את זעמו של הנאשם. הוא דרש מהוריהם לכלוא אותם בשירותים לתקופה ממושכת. בהתאם לדרישתו, הם נכלאו בשירותים בביתם למשך שבועיים ימים, לרבות אכילה ולינה על רצפת השירותים.

ראש הכת (חדשות 2)

"מה שקושר בינינו זו רק חברות"

לאולם הדיונים הגיעו נציגים של כל 35 המשפחות שהיו חברות בכת כדי לתמוך בו. בשיחה עם אחד מהם הוא אמר לחדשות 2 באינטרנט: "הכל שקר וכזב, העלילו עליו. אני בעצמי נחקרתי במשטרה כאילו שהייתי חבר בכת אבל אני לא. אני מכיר את האיש 17 שנה ומה שקושר בינינו זו רק חברות". הוא התייחס לחשדות, שלפיהם ראש הכת דרש מחבריה להעביר לו כספים ואמר כי "אף אחד לא העביר לו כסף. הנה אני עומד מולך ואומר שאף אחד לא שלט בי".

סנגורו של הנאשם, מוחמד עבד, אמר: "נלמד את סעיפי האישום, מרשי טוען לחפותו ואומר שהכל עלילה, נוכיח את זה בבית המשפט". הוא התייחס לטענות כי החינוך של הילדים נפגע ואמר: "אני מציג לפניכם את הציונים של אותם תלמידים שנטען שהתעללו בהם וזאת רק הוכחה שלא נעשה להם כלום וכי מדובר בקשר של חברות ולא בכת".

צוות של ימ"ר צפון פשט בחודש שעבר על הכפר, עצר את מנהיג הכת והחרים חפצים השייכים לו. עשרות תושבים התקהלו אז מסביב לביתו על מנת לחגו את המעצר, וקראו לעברו "כלב, זמנך הגיע". כמו כן פשט הצוות גם על בתיהם של חברים נוספים בכת.