שוטר הורשע באונס שתי שוטרות שהיו כפופות לו

סופה של פרשה חמורה במרחב איילון של המשטרה: בית המשפט המחוזי בתל אביב הרשיע שוטר, שהיה בעברו סגן מפקד יחידת סיור, באונס, מעשים מגונים והטרדה מינית של שתי שוטרות שהיו כפופות לו. בין היתר אמר השוטר לאחת המתלוננות: "אני עובד במשטרה, מגיע לי הכל"

שוטר הורשע באונס שתי שוטרות. אילוסטרציה (חדשות 2)

בית המשפט המחוזי בתל אביב הרשיע היום (ג') שוטר בשורה של עבירות מין שביצע במספר הזדמנויות בשתי שוטרות בשירות חובה, שהיו כפופות לו. בין היתר הורשע השוטר בעבירות של אינוס, מעשים מגונים, מעשה מגונה בכוח והטרדה מינית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על פי כתב האישום החמור, שהוגש על ידי המחלקה לחקירות שוטרים, השוטר ניצל את מעמדו ואת מרותו לקיום מגעים בעלי אופי מיני עם שתי השוטרות. באותה תקופה הוא שירת כסגן מפקד יחידת סיור במרחב איילון, ושימש כמפקד והממונה הישיר של המתלוננות.

באחד מהמקרים המפורטים בכתב האישום הציע השוטר לאחת המתלוננות להסיע אותה לחברתה. בדרכם עצר השוטר בדירת אחיו בחולון ודרש מהמתלוננת לעלות עמו לדירה. המתלוננת סירבה והתנגדה אך הוא הוציא אותה בכוח מהרכב. בדירה, כך עולה מכתב האישום, אנס אותה. בהזדמנות אחרת אמר השוטר למתלוננת: "אצלי אין דבר כזה שיגידו לי לא. כל מה שאני רוצה אני משיג".

עוד עולה מכתב האישום כי השוטר ביצע במתלוננת השנייה מעשים מגונים בעשר הזדמנויות שונות, ואף הטריד אותה מילולית כשאמר לה משפטים כמו "יום יבוא ואני אעשה אותך" ו"עובד בחברת החשמל מקבל חשמל בחינם - אני עובד במשטרה, מגיע לי הכל".

בית המשפט החליט להרשיע את השוטר בגין כל העבירות שיוחסו לו בכתב האישום. בהכרעתה קבעה השופטת שרה דותן כי "לאחר בדיקה מדוקדקת של העדויות בתיק, לצד בחינת מכלול הראיות, מצאתי כי גרסתן של המתלוננות מהימנה". כמו כן דחה בית המשפט את גרסתו של השוטר, לפיה יחסיו עם אחת המתלוננות היו בהסכמה.