אישום: רצח את ארוסתו לשעבר - והופיע להלווייה

מוחמד שוויקי ממזרח ירושלים נאשם ברצח האישה שאהב, מינאס קאסם. זה קרה אחרי שביטלה את האירוסים עמו ויצאה עם גבר אחר. שוויקי חנק אותה למוות, ואחר כך הגיע לנחם את משפחתה

חשוד ברצח ושיבוש ראיות. אילוסטרציה (חדשות 2)

מוחמד שוויקי, תושב מזרח ירושלים בן 19, היה אמור להתחתן עם ארוסתו מינאס קאסם. אלה שהאהבה הזו הסתיימה ברצח. היום הגישה פרקליטות מחוז ירושלים כתב אישום נגד שוויקי בגין רצח ארוסתו בחנק, לאחר שגילה כי בגדו בו עם גבר אחר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

שוויקי מואשם ברצח, שיבוש הליכי משפט, השמדת ראיות והפרת הוראות מעצר הבית בו היה נתון. על פי כתב האישום, השניים הכירו כחמש שנים, ובמהלך הזמן נוצר ביניהם קשר רומנטי. בחודש מרס תכננו השניים לערוך חגיגת אירוסים, אך האירוסים בוטלו מכיוון שלנאשם היה תיק פלילי בגין חשד למעשי שוד וסיכון חיי אדם, והשניים חששו שהוא יצטרך לרצות עונש מאסר. לאחר ביטול האירוסים, נשארו שוויקי וקאסם בקשר טלפוני.

לאחר מספר שבועות הודיעה קאסם על כוונתה להתארס לגבר אחר, וכך לשוויקי נודע כי לאישה שאהב קשר רומנטי עם אדם אחר. שוויקי, שהיה נתון באותו זמן במעצר בית, ביקש לשוחח עם קאסם ואסף אותה במכוניתו. על פי כתב האישום הוא הכין ברכב כפפות מבעוד מועד, ולקח את קאסם לוואדי נאר הסמוך למעלה אדומים.

הנאשם הגיע להלוויית קורבנו

כאשר הגיעו לוואדי, מפרט כתב האישום, התעמת שוויקי עם קסאם ואף הציג בפניה תמונות שלה עם הגבר החדש בחייה. קסאם לא הכחישה את הקשר ואמרה - "זה מה שיש". שוויקי החליט לרצוח אותה בחניקה באמצעות הכפפות.

לאחר שביצע את הרצח, על פי כתב האישום, נטל שוויקה מתיקה של קסאם מכשירי טלפון סלולרי ותליון שהעניק לה בעבר. הוא השאיר את גופתה בוואדי ונסע מהמקום. לאחר המעשה הכניס שוויקי את הרכב לשטיפה ושרף את הכפפות על מנת לטשטש את עקבותיו.

לפי כתב האישום, שוויקי אף הגיע להלווייתה של קאסם וניסה לנחם את קרובי משפחתה של המנוחה, תוך הפרת תנאי מעצר הבית. במסגרת חקירת התיק, נשמע שוויקי אומר כי מה שעשה למנוחה "הגיע לה" וכי הוא מתחרט רק על מה שקרה לו. בנוסף, אמר כי יסגור חשבון עם משפחתו של האדם שניהל רומן עם קאסם. הפרקליטות ביקשה להאריך את מעצרו עד תום ההליכים.