צפו: המשטרה החליפה סמים - בחול

שני נאשמים בסחר בסמים, שאחריהם התנהל מעקב במשך שנים, נדהמו לגלות כי סחורה בשווי עשרות אלפי שקלים - הוחלפה באישון לילה בחול על ידי בלשי משטרת לכיש. "קרה משהו שם. מישהו החליף את זה", נשמע קולם בהקלטות. כך זה נראה

לאחר שבמשטרה גילו את מקום המסתור שבו נהגו סוחרי סמים הפועלים ביישוב גן יבנה להסתיר את הסחורה, החליטו הבלשים להחליף, באישון לילה, את הסמים בחול. במקביל, הם תיעדו את תנועות החשודים ובשבוע שעבר הוגשו כתבי אישום בפרשה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

כבר שנים שלמשטרה זורם מידע על שני סוחרי סמים ביישוב גן יבנה. בלשי מרחב לכיש עקבו אחרי השניים והצליחו לאתר את ה"זולה" שלהם - המקום שבו נהגו להטמין את הסמים.

אבל הבלשים לא הסתפקו בזה. הם הגיעו למקום והחליפו את הקוקאין - בחול. מיקרופונים הוטמנו גם במכוניתם של השניים. כל שנותר היה להמתין שסוחרי הסמים ייכנסו למלכודת.

"זה לא העטיפה שלנו", נשמע קולם של השניים במיקרופונים המוסתרים. "באמת זה לא העטיפה שלנו. זה משהו אחר. זו לא סחורה בכלל, זה משהו אחר. קרה משהו שם. מישהו החליף את זה. יכול להיות שזה משהו ישן", אמרו. "החליפו לנו את זה בגבס".

"זה משהו אחר" (חדשות 2)

החשודים: "זה מפחיד שעושים דברים כאלה"

נדרשו לסוחרים כמה דקות להבין שייתכן ומי שהחליף להם את הסמים היו בלשי המשטרה. "זה מפחיד שעושים דברים כאלה", נשמע קולו של אחד מהם כשהעלו השערות שונות לגבי זהות המחליפים. "אולי זה בדואים", הציע אחד מהם. "יכול להיות התאילנדים", הציע אחר.

פרקליטם של השניים, עורך הדין ירון פורר, מסר: "אנחנו נטען בבית המשפט שביצוע הפעולה אינו כדין. כאשר חודרים לרכבו של החשוד - צריך צו של שופט - דבר שלא הוצג בפנינו". אתמול הוגש נגד השניים כתב אישום המייחס להם סחר בסמים מסוכנים.