עבודות שירות נגזרו על מוטי מלכה

בית משפט השלום בבאר שבע גזר את דינו של ראש עיריית קריית מלאכי לשעבר. מלכה, שהורשע בעבירות של הטרדה מינית, מרמה והפרת אמונים, יפצה את המתלוננות נגדו ב-30 אלף ש"ח, ירצה 250 שעות של עבודות שירות ושישה חודשי מאסר על תנאי

מוטי מלכה. ארכיון (חדשות 2)

ראש עיריית קריית מלאכי לשעבר, מוטי מלכה, התבשר היום בגזר דינו. מלכה יצטרך לפצות כל אחת מהמתלוננות נגדו על הטרדה מינית ב-30 אלף שקלים. בנוסף לכך, בית המשפט גזר עליו שישה חודשי מאסר על תנאי למשך שנתיים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

כמו כן, מלכה ירצה 250 שעות של עבודות שירות לתועלת הציבור במשך שנה, על פי התכנית שגובשה על ידי שירות המבחן. שירות המבחן הוא המוסמך לקבוע את חלוקת השעות במשך השנה על פי שיקול דעתו.

מלכה הורשע בעבירות של הטרדה מינית, מרמה והפרת אמונים, זאת לאחר שהואשם בין השאר בעבירות על חוק התכנון והבנייה לאחר שלא דיווח לוועדה שבראשה עמד על יחסיו הקרובים עם אחד הקבלנים.

לכן, קבע היום השופט רון סולקין כי ששת חודשי המאסר מותנים למשך שנתיים, שבהן מלכה לא יעבור כל עבירה בניגוד לחוק למניעת הטרדה מינית, וגם לא יעבור את העבירה בה הורשע במסגרת חוק התכנון והבנייה.

בגזר הדין, כתב השופט סולקין כי "אין להקל ראש בפגיעה מסוג זה" וכי "הנאשם ראוי לענישה מוחשית בשל מעשיו". אול, בין הצדדים נקשר הסדר טיעון, ולטענת השופט "הפיצוי למתלוננות, יהיה בו, ולו במעט, להיטיב הנזק שנגרם להן".