מועדון תל אביבי שלא מנע עישון ישלם יותר ממיליון שקלים

בית המשפט העליון העלה את סכום הפיצוי שיידרש לשלם מועדון "בלה שלומקינס" התל אביבי. המועדון נתבע ב-2008 על אי מניעת עישון בתחומו, וישלם אלף שקלים עבור כל לקוח שנחשף לעישון בתקופה הרלבנטית. חלק מהסכום יועבר לאגודה למלחמה בסרטן, שבירכה על ההחלטה: "מקווים כי החלטת בית המשפט תרתיע בעלי מקומות ציבוריים"

הפיצוי הגבוה ביותר שנפסק בארץ על עישון צ (חדשות 2)

עליית מדרגה באכיפת החוק שמונע עישון ציבורי? לראשונה בישראל הוכרה תביעה ייצוגית נגד עישון במקומות ציבוריים, ומועדון תל אביבי ישלם פיצוי בסך מיליון ו-160 אלף שקלים - הפיצוי הגבוה ביותר שנפסק בגין עישון במקום ציבורי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

המועדון התל אביבי "בלה שלומקינס" נתבע בשנת 2008 על ידי עורך דין שייצג שלושה מבלים, שהתלוננו על עשן הסיגריות. לדברי הבליינים, עובדי המקום לא נענו לבקשתם ולא דרשו מהבליינים להפסיק, ולכן עזבו התובעים את המועדון.

השלושה הגישו תביעה ייצוגית, בה דרשו פיצוי לא רק עבורם, אלא עבור כל המבלים שנחשפו לעשן הסיגריות במועדון באותה תקופה - 1,160, לפי חישובם. התובעים דרשו שהמועדון ישלם קנס של אלף שקלים עבור כל בליין.

"מקווים כי ההחלטה תרתיע"

השופטת אישרה את התביעה הייצוגית וקבעה פיצויים של 90 אלף שקלים, אך התובעים לא הסתפקו בכך והגישו ערעור לבית המשפט העליון. אתמול פסקו השופטים כי המועדון ישלם סכום של 1.16 מיליון, אשר חלקו יועבר לאגודה למלחמה בסרטן.

האגודה למלחמה בסרטן נמסר: "האגודה מקווה כי החלטת בית המשפט תרתיע בעלי מקומות ציבוריים שבהם לא נאכף איסור העישון. סכום זה, כשיתקבל, יוכל לסייע בחיזוק פעילותה הענפה ורבת השנים של האגודה במניעת עישון, שהוא גורם המוות מספר אחת הניתן למניעה."