לאחר שעונשו קוצר: ברק הירשזון יצא מהכלא בחיוך

לאחר שוועדת השחרורים שליד שב"ס החליטה לקצר את עונשו של ברק הירשזון, בנו של שר האוצר לשעבר, הבוקר הוא שוחרר מכלא מגידו. הוא לא דיבר מחוץ לכלא, אך יצא בחיוך. אביו לא הגיע

ברק הירשזון, בנו של שר האוצר לשעבר, השתחרר הבוקר מכלא מגידו לאחר שריצה ארבעה מתוך שבעת חודשי המאסר שנגזרו עליו לאחר שעונשו קוצר. הירשזון הורשע בגרימת חבלה לחברתו בתאונה ובנהיגה תחת השפעת אלכוהול.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

חבריו שהיו איתו בכניסה לכלא הגיעו גם היום לקבל את פניו, אך אביו לא הגיע. הירשזון יצא מהכלא בחיוך, אמר "בוקר טוב", והמשיך לדרכו. כעת צפויה לו השתלבות בתכנית שיקום.

לפני כחודש פרסמנו לראשונה כי ועדת השחרורים שליד שב"ס קבעה שעונשו יקוצר בשלושה חודשים לאחר שישתלב בתוכנית שיקום. ההחלטה התקבלה מטעמי התנהגות טובה, חרטה ושיקום.

ועדת השחרורים החליטה לקצר את עונשו של הירשזון, שהחל לרצות את 7 חודשי המאסר בפברואר האחרון, לאחר שנהג בשכרות ופצע באורח קשה את חברתו נועם סלומון. "ברק עמד בכל הפרמטרים שמצדיקים את שחרורו, הוא הביע חרטה עמוקה והתנצל בפני המשפחה", אמרה אז לחדשות 2 באינטרנט עו"ד רותם טובול, שייצגה את הירשזון.

הורשע בנהיגה בקלות ראש

בפברואר האחרון, כשהוא מלווה במספר מצומצם של חברים, הגיע ברק הירשזון לכלא "מגידו", שם החל לרצות את העונש שנגזר עליו. בני משפחת הירשזון - בהם אביו ששוחרר מהכלא חודש לפני כן, לא התייצבו בבית הכלא כדי לתמוך בו.

בסוף 2012 הרשיע בית המשפט לתעבורה בתל אביב את הירשזון בביצוע עבירות של נהיגה בקלות ראש, נהיגה בשכרות וגרימת חבלה של ממש. לפני כשנה איבד הירשזון שליטה על האופנוע בו נהג סמוך למתחם "סי אנד סאן" בתל אביב. בתאונה נפצעה באורח אנוש חברתו של הירשזון, נועם סולומון בת ה-23, שרכבה איתו על האופנוע. להירשזון היו 25 עבירות תנועה קודמות.

חודש לפני שהירשזון הבן נכנס לכלא, השתחרר אביו - שר האוצר לשעבר אברהם הירשזון מכלא "חרמון", לאחר שריצה שלוש וחצי שנות מאסר בגין שורה של עבירות בהן גניבה, קבלת דבר במרמה והלבנת הון. הירשזון האב שוחרר נשפט לתקופה מאסר של חמש שנים וחמישה חודשים אך שירות בתי הסוהר קיצר את עונשו בשליש.