הנאנסת שמעה על דברי השופט ואושפזה: "כואב לי מאוד"

קורבן האונס, שבמהלך הדיון בעניינה אמר השופט בדימוס ישעיה כי "יש נשים שנהנות מזה", חשה ברע ואושפזה כששמעה על התבטאותו. "אני לא מופתעת, זה מה שאני סופגת מתחילת ההליך הפלילי", אמרה למקורביה. עורכת דינה לחדשות 2 באינטרנט: "שכל השופטים ילמדו איך לדבר"

סערת השופט נמשכת: זמן קצר לאחר שעורכת הדין רוני אלוני-סדובניק הודיעה לנאנסת ששופט בית המשפט בדימוס ניסים ישעיה, אמר במהלך הדיון בעניינה כי "יש בנות שנהנות מאונס", היא אושפזה אתמול בבית החולים לאחר שחשה ברע.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"אני לא מופתעת כי זה מה שאני סופגת מתחילת ההליך הפלילי", סיפרה קורבן האונס למקורביה. "נתקלתי בדברים כאלה בעבר, אבל זה עדיין כואב, ספגתי כבר אמירות לא יפות משוטרים וחוסר אמון שפשוט לא מבינים את גדול הפגיעה".

גם הוריה של הנאנסת הזדעזעו לשמוע את הדברים, אך החליטו שלא להתלונן נגד השופט: "אנחנו רוצים שזה ייגמר, אבל פסימיים לגבי התנהלות המערכת".

"אני חושבת שהוא באמת איש מקסים ואני מרחמת עליו, כי הוא כנראה מדור אחר, לך תשכנע מישהו מדור הפלמ"ח שכשאת אומרת לא - זה מה שאת מתכוונת", סיפרה לחדשות 2 באינטרנט עו"ד אלוני-סדובניק, המייצגת את הנאנסת. בתגובה לדבריו של השופט לחדשות 2 באינטרנט, שלפיהם עורכת הדין חייכה אליו במהלך הדיון היא אמרה: "לא רציתי להיראות לא מנומסת, אין לי שום כוונה לפסול את השופט או להגיש נגדו תלונה אלא שכל השופטים ילמדו איך לדבר - זה לא רק דיבור אלא גם מה שמסתתר מאחוריו".

השופט: "עיוותו את דבריי, הדיון היה ברוח טובה"

מוקדם יותר הצהיר ראש הממשלה בנימין נתניהו כי מדובר באמירה לא מקובלת, ולפיכך לא יסכים שהשופט בדימוס ישעיה יכהן כאב בית הדין של הליכוד. במקביל, חברי כנסת ואישי ציבור קראו מאז שעות הבוקר להדיחו מתפקיד.

השופט בדימוס ישעיה טוען מנגד כי הדיון התנהל ברוח טובה וכי המשפט שאמר עוות. "זה הוצא מהקשרו, זה לא היה משפט אונס, אני בכלל פנסיונר וזה היה דיון לא פורמלי בוועדת ערר של הביטוח הלאומי, שיושבים בו עוד שופטים", סיפר הבוקר בשיחה מביתו עם חדשות 2 באינטרנט. לדבריו, הוא נתן את המשפט כדוגמה במהלך ויכוח עם עורכת הדין לגבי מה שנדרש להוכיח כשטוענים שהאונס היה פעולת איבה.

"התנהל ויכוח כי היא טוענת שהנערה שהיא מייצגת נאנסה לפני כמה שנים וטוענת שמדובר בפעולת איבה", סיפר ישעיה. "אני הצגתי את זה כדוגמה, עם המילה 'אם', אבל התעלמו ממנה. כדוגמה, נתתי, אם יש נאנסת שלא נפגעה מהנזק ונהנתה מהאונס אז כך וכך והיא עיוותה את זה, ממש עיוותה את זה. אני לא יודע אם זו הכתבת או עורכת הדין שדיברה עם הכתבת".

הסכים לבקשת הדוברת להתנצל

השופט בדימוס הוסיף כי דוברת בתי המשפט שאלה אותו אם הוא מסכים להתנצל כחלק מהתגובה של דוברות בתי המשפט, אך לדבריו הוא לא הבין על מה המהומה. "זה הפתיע אותי, מחפשים סתם מה לפרסם, זה מוגזם מאוד. לא שזה בא מיוזמתי אבל בסדר, היא הציעה לי אז אני קיבלתי את זה, אבל זה אחד העיוותים הכי גדולים".

ישעיה הדגיש כי עורכת הדין חייכה אליו כשיצאה מהאולם, לאחר שהוא הסכים לתת עוד דחייה בדיונים אם היא תצטרך: "אני מתפלא פתאום שהיא עשתה מזה צימעס, אני לא יודע למה". עם זאת, הוא הודה שהמשפט היה מאוד חריג וחריף, ולא היה צריך להיאמר.

הפרשה נחשפה הבוקר בגלי צה"ל, ובעקבותיה נמסר מהנהלת בתי המשפט כי "בלהט הדיון נאמרו דברים ברוח זו וכי לא הייתה בהם כוונה לפגוע או לזלזל חלילה בנפגעות מעשה אונס. השופט מתנצל על הדברים. הנהלת בתי המשפט תבחן את המקרה והשופט בדימוס יזומן לבירור בימים הקרובים".

סערת דברי השופט - סיקור מלא

נתניהו: השופט לא ימונה לאב בית הדין בליכוד

השופט לחדשות 2 באינטרנט: "עיוותו את דבריי, זה היה ברוח טובה"

השופט לפרקליטה: "יש נשים שנהנות מאונס"