השופט לעורכת הדין המייצגת קורבן אונס: "יש נשים שנהנות מכך"

במהלך דיון בבית משפט המחוזי בתל אביב בערעור של נאנסת, התבטא השופט כלפי עורכת דינה באופן חריג ומעליב. בגלי צה"ל דווח כי בעקבות הדברים, הנאנסת נפגעה מאוד ובאולם השתרר שקט. השופט התנצל, והנהלת בתי המשפט תזמין אותו לבירור

המתלוננת נפגעה. אילוסטרציה (דניאל נחמיה, חדשות 2)

התבטאות חריגה ואומללה של שופט עוררה סערה וגררה התנצלות: שלשום בבוקר התקיים דיון בבית המשפט המחוזי בתל אביב בערעורה של אישה, שנאנסה לפני כשש שנים בידי ארבעה צעירים פלסטינים, על החלטת משרד הביטחון שלא להכיר בתקיפה כפעולת איבה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על פי הדיווח , במהלך הדיון ניסתה עורכת דינה של הצעירה לשכנע את שופטי ההרכב, בראשם השופט בדימוס ניסים ישעיה, כי ישנם מקרי אונס שנסיבותיהם מצדיקים הכרה באירוע כפעולת איבה.

"תוך כדי להט הדיון הוא פתאום אמר בקול רם לאוזני הנוכחים: 'יש בנות שנהנות מאונס'. השתרר שקט באולם. גם החברים להרכב שם שתקו לכמה דקות. הוא אפילו לא הבין מה הוא אמר. הוא לא הבין למה כולם שותקים", תיארה רוני סדובניק, עורכת דינה של הנפגעת.

דעה קדומה כלפי נפגעות תקיפה מינית

בעקבות הדברים הקשים, הנאנסת נפגעה מאוד, ושני חבריו להרכב השופטים ניסו להרגיע את הרוחות ולגמד את המשפט. "אין לי ספק שלא נאמרו כאן דברים מאיזה שהיא כוונת זדון או רוע", הוסיפה סדובניק. "הבעיה היא הלך הרוח. זאת המחשבה, זאת הדעה הקדומה שיש כלפי נפגעות תקיפה מינית. אנחנו נתקלים בקצה הקרחון כשהשופטים נופלים בלשונם ונותנים ביטוי למה שבליבם".

מהנהלת בתי המשפט נמסר בתגובה כי "בלהט הדיון נאמרו דברים ברוח זו וכי לא הייתה בהם כוונה לפגוע או לזלזל חלילה בנפגעות מעשה אונס. השופט מתנצל על הדברים. הנהלת בתי המשפט תבחן את המקרה והשופט בדימוס יזומן לבירור בימים הקרובים".