הטרגדיה ביום האהבה: הרג חברו כשנהג שיכור למסיבה

בבית משפט המחוזי בירושלים הורשע ערן אלמליח מב"ש, בהריגה וגרימת חבלה חמורה, לאחר שהתהפך שהסיע את חבריו ביום האהבה בשנת 2011. על פי האישום, הוא נהג שיכור וחלק מהנוסעים לא חגרו חגורת בטיחות ברכב

התהפכות רכב. ארכיון (מועצה אזורית שומרון - אגף בטחון)

ערן אלמליח, בן 23 מבאר שבע, הורשע היום בבית המשפט המחוזי בירושלים בהריגה, בגרימת חבלה חמורה, בנהיגה בשכרות ובנהיגה בקלות ראש - לאחר שבפברואר 2011 התהפך עם רכבו כשנהג שיכור. בתאונה נהרג אחד מחבריו ונפצעו עוד שלושה בני אדם נוספים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

המקרה אירע ב-11 בפברואר 2011, אז נסעו שלושה זוגות חברים מדרום הארץ לחגוג את "חג האהבה" בווילה אותה שכרו ביישוב שדות מיכה. לאחר הבילוי, הם עזבו לפנות בוקר בדרכם לביתם כשאז נהג הרכב אמליח איבד את השליטה ברכב וכתוצאה מכך נהרג סהר ביטון ז"ל והנוסעים האחרים נפצעו בדרגות פציעה שונות.

מכתב האישום עולה כי הנאשם, יחד עם חבריו שתו משקה אלכוהול מסוג וודקה יחד עם משקה אנרגיה לפני הנסיעה. עוד עולה כי במושב האחורי שתי נוסעות לא חגרו חגורת בטיחות. הנאשם כפר בכך ששתו משקאות אלכוהוליים וכפר בכך שהוא זה שנהג ברכב בזמן התאונה.

"אין מחלוקת על כך שכתוצאה מהתאונה נחבלו חבריו של הנאשם וכי עד היום טרם החלימו מפציעות אלה, הן גופניות והן נפשיות", ציינה שופטת בית המשפט, שגם ציינה כי לו הנוסעים היו חוגרים חגורות ביטחון ייתכן ונזקיהם היו קלים יותר.