הרגו חבר במרוץ מכוניות לא חוקי, הפקירו אותו והורשעו

בית המשפט המחוזי בחיפה הרשיע היום שלושה תושבי סכנין בהריגה במהלך מרוץ מכוניות לא חוקי בשנת 2005. אחד מהם הורשע גם בהפקרת הנוסע לאחר שפגע בו במהירות 120 קמ"ש

דרסו והפקירו במהלך מירוץ לא חוקי. אילוסט (משטרת ישראל)

ערכו מרוץ מכוניות לא חוקי, דרסו והפקירו: בית המשפט המחוזי בחיפה הרשיע היום שלושה תושבי סכנין שהשתתפו בתחרות מכוניות בשנת 2005, במהלכה נהרג הנוסע אחמד גנאיים. השלושה, פאדי שחאדה, מוחמד בדארנה וראמי גנאיים, הורשעו בהריגת המנוח, בסיכון בחיי אדם ובנהיגה מופרזת.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

השופטת ברכה בר-זיו פסקה כי התנהגות השלושה מחייבת את הרשעתם בהריגתו של גנאיים, שישב באחד הרכבים שהשתתפו בתחרות. כמו כן ציינה השופטת כי למורשע ראמי גנאיים לא היה רישיון או ביטוח, וכי מוחמד בדארנה הפקיר את אחמד גנאיים לאחר הפגיעה.

בחודש פברואר 2005 החליטו הנאשמים גנאיים ושחאדה לערוך תחרות מכוניות, על מנת לבדוק למי יש מכונית מהירה יותר. לאחר מכן הצטרף גם הנאשם השלישי, בדארנה, למירוץ. השלושה נסעו בדרך שאינה עירונית, בין צומת חמרה לדיר חנא, בכביש מפותל.

פגע בנוסע במהירות 120 קמ"ש

במהלך המירוץ המכוניות נסעו במהירות מופרזת, ושחאדה איבד שליטה על רכבו והתהפך. כתוצאה מהתהפכות הרכב שחאדה נפצע והנוסע לידו, אחמד גנאיים, הועף מהרכב ונחת על הכביש. בדארנה ראה את התאונה אך המשיך לנסוע ופגע בגנאיים, ששכב על הכביש, במהירות של 120 קמ"ש. גם לאחר הפגיעה הקטלנית לא עצר בדארנה את הרכב - ועל כן הורשע בהפקרה לאחר פגיעה. גנאיים פונה לבית החולים פורייה, שם נקבע מותו.

הנאשמים כפרו בהאשמות נגדם וטענו כי לא נטלו חלק בתחרות. כמו כן טענו השלושה כי אחמד גנאיים לא הועף מהרכב בעקבות ההתהפכות, אלא יצא מהרכב בכוחות עצמו, עמד על רגליו ואז נפגע בידי רכב אחר. השופטת, כאמור, לא השתכנעה מדבריהם. עונשם של השלושה ייקבע בחודש ספטמבר.