25 שנות מאסר לצעיר שרצח את חברו

בית המשפט המחוזי בבאר שבע גזר בנוסף על אליהו עשור גם קנס של 200 אלף שקלים, בגין דקירתו למוות של דוד חדד ז"ל, בן 20, לפני כשנתיים. "הפרקליטות עמדה על הרשעה ברצח ולא בשום עבירה אחרת", אמרה עו"ד עפרה לוי מפרקליטות מחוז דרום

עונש כבד לאלי עשור שדקר למוות את אלי חדד (חדשות 2)

25 שנות מאסר נגזרו היום בבית המשפט המחוזי בבאר שבע על אליהו עשור, תושב אשדוד בן 20 שהורשע בחודש דצמבר האחרון בגין רצח חברו דוד חדד באוגוסט 2010 בדקירות סכין וחישמל אותו בשוקר. נוסף על עונש המאסר הכבד, גזר בית הדין על עשור גם קנס של 200 אלף שקלים - פיצויים למשפחת המנוח.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

מדובר בעונש חסר תקדים בחומרתו, זאת לנוכח חוות דעת פסיכיאטרית שהוצגה לצדדים במהלך הדיונים בעניינו של הנאשם. "הפרקליטות ניהלה את תיק הרצח במשך שנתיים, נשמעו כל העדים, וכשהתקבלה חוות הדעת הפסיכיאטרית - נערך הסדר טיעון שבמסגרתו הנאשם הודה והורשע ברצח", אמרה בסוף הדיון עורכת הדין עפרה לוי מפרקליטות מחוז דרום.

"יצוין כי חוות דעת פסיכיאטריות מסוג זה עלולות לגרום להרשעה בעבירת הריגה במקום רצח, והפרקליטות עמדה על הרשעה ברצח ולא בעבירה אחרת כלשהי. לא ויתרנו לא בהסדר ולא לאורך כל ההליך המשפטי".

בהחלטת בית המשפט פורטו גם אירועי אותו הלילה שבו קיפח חדד את חייו. "מדובר באירוע שהתחיל בוויכוח סתמי בין שני חברים ונגמר בדקירות סכין ושימוש במכשיר 'שוקר'. הנאשם דקר את המנוח באמצעות סכין מספר פעמים, הכה אותו ובעט בו, בכוונה לגרום למותו, תוך כדי שהמנוח מנסה להתגונן, צועק, בוכה ומתחנן שהנאשם יניח לו, קורא לעזרה וצועק 'הצילו'".

עוד נאמר כי "המנוח ניסה להתרומם והנאשם דקר אותו דקירה נוספת בבטן, בכוונה לגרום למותו. המנוח פונה לבית החולים כשהוא במצב אנוש, מחוסר הכרה ומונשם, לאחר שאיבד דם רב כתוצאה מהדקירות שדקר אותו הנאשם. כל נסיונות ההחייאה כשלו".

מפרקליטותיו של עשור, עורכות הדין רוויטל סוויד ומרב גרינברג, נמסר: "מדובר בתיק רצח מובהק שנסיבותיו חמורות במיוחד. מרשנו נטל שוקר באמצעותו הכריע את המנוח ולאחר מכן דקר המנוח 16 דקירות בכל חלקי גופו. בית המשפט קבע בגזר הדין, לאחר ששמע כל עדי התביעה ואת עדות הנאשם, כי נסיבות הארוע מלמדות כי הנאשם חפץ במותו של המנוח וכי אין ספק שמדובר ברצח בכוונה תחילה".

 "יחד עם זאת", ציינו הפרקליטות, "הצלחנו לשכנע בטיעוננו את בית המשפט, במסגרת הסדר, להסתפק בעונש מופחת של 25 שנות מאסר ולא להטיל מאסר עולם שהוא עונש חובה בתיק רצח.
מדובר בהישג חריג ויוצא דופן בתיק רצח. הפרקליטות טענה במסגרת טיעוניה לעונש כי מבחינתה זהו תיק רצח ומשפחת המנוח אשר ללא ספק חוותה אובדן נוראי של בנם התנגדה אף היא לכל הסדר טיעון ואף הביעה תרעומת על הפרקליטות ודרשה לערער".