סגן ראש עיריית נשר הואשם בקבלת שוחד

כתב אישום חמור הוגש היום לבית המשפט המחוזי בחיפה נגד סגן ראש עיריית נשר פרדי מליק בגין קבלת טובות הונאה ושוחד כספי מקבלן גינון וניקיון שעבר עבוד העירייה. על פי המיוחס לו, קיבל מליק כ-150 אלף שקל ובתמורה הבטיח את זכיית הקבלן במכרזי העירייה לאורך 19 שנים

פרדי מליק (חדשות 2)

כתב אישום חמור הוגש היום לבית המשפט המחוזי בחיפה נגד סגן ראש עיריית נשר פרדי מליק, הנאשם כי קיבל טובות הנאה ושוחד כספי בסך 150 אלף שקל מקבלן גינון וניקיון שעבד מול עיריית נשר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

אחרי שנתיים וחצי של חקירה מאומצת ושימועים הגישה היום פרקליטות מחוז חיפה כתב אישום נגד מליק לבית המשפט המחוזי בעיר. על פי כתב האישום שהוגש, בתמורה לשוחד שקיבל מקבלן תושב כפר בצפון, הבטיח לו סגן ראש העיר כי יזכה במכרזי העירייה לאורך שנים. העברת הכסף תועדה על ידי המשטרה ובתיק החקירה נכללות גם הקלטות מפלילות.

לפני כשלוש שנים נעצרו בכירים בעיריית נשר, ובהם סגן ראש העיר, בחשד לקבלת שוחד מקבלן כוח אדם וניקיון, שזכה 19 שנים ברציפות במכרז של העירייה.

ועוד בנשר: ראש העיר אישר לעצמו חריגות בנייה?

גם נגד ראש העיר עצמו, דוד עמר, יש טענות להתנהלות לא חוקית. כשאזרח מהשורה מבצע חריגות בניה, נשלחים אליו פקחים, ובדרך כלל הוא גם נקנס. זה לא הסיפור במקרה של עמר, שהגדיל את ביתו באופן משמעותי לפני יותר מעשור. עמר שהוא גם חבר בוועדה לתכנון ובנייה - העביר תוכנית שמאשרת גם את החריגות שלו, כפי שפורסם לפני כשלושה חודשים במהדורה המרכזית של חדשות 2.

בווילה מפוארת ברחוב הסחלב בעיר מתגורר כמעט 20 שנים דוד עמר, ראש עיריית נשר וחבר הוועדה לתכנון ולבנייה. הבית נבנה על שלושה מפלסים, אבל לפני כעשר שנים, מישהו במשפחת עמר החליט לסגור את קומת המסד, והנה בשקט נוספו 180 מטרים רבועים.

הכל כמובן בניגוד לחוק, ללא אישור וללא תשלום נוסף לארנונה. "על כל פרגולה שאדם בעיר הזו עושה", מספר אבי בנימו, חבר מועצת העיר נשר, "האדם הזה נקנס וצריך לשלם אגרות מטורפות וראש העיר חוגג. זה לא חצר ביזנטית של אף אחד".

לפני כשלוש שנים עלה מישהו על חריגות הבנייה, דיווח לרשויות, ומאז החלה עיריית נשר לדחוף קדימה בכל המרץ את שינוי תכנית הבניין של הרחוב. כך צצה תכנית בנה ביתך רמות נשר, שכוללת בשטחה את רחוב הסחלב, כשמטרתה: הסדרת בנייה בשכונה קיימת בהתאם להוראות התכנית החדשה.

"מה שעשה ראש העיר, לקח את הבית שלו כמודל", סיפר חבר נוסף במועצת העיר, יחיאל אדרי, "שם אותו כבסיס כדי לשנות את כל התכניות באזור ועל פי זה הוא הלך".