מסתמן: השופט המכה לא יועמד לדין

המשטרה המליצה לפני כחודשיים להעמיד לדין את שופט השלום החשוד בהכאת ילדיו, אך כעת מתברר כי רוב הגורמים העוסקים בפרשה סבורים כי יש לסגור את התיק נגד השופט. גורמים משפטיים העריכו שאין די ראיות לייחס לשופט כוונה להזיק לילדיו ואמרו כי האינטרס הציבורי מוצה עם תהליך השיקום שעבר

פרשת "השופט המכה" תסתיים בלי העמדה לדין? בחוות דעת שהוציאו גורמי הרווחה שעקבו אחר משפחתו של שופט השלום, החשוד שנקט באלימות כלפי ילדיו בעת שהיה בהליך גירושים, הם ציינו כי המעשים לא חזרו על עצמם, ומסתמן שהתיק נגדו ייסגר. כך דווח הבוקר ב"ידיעות אחרונות".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

לפני יומיים, רמז היועץ המשפטי לממשלה יהודה ויינשטייין כי יסתמך על עמדותיהם של גורמי הרווחה בעת קבלת ההחלטה בדבר עתידו של השופט. הממצאים עליהם מסתמכים הגורמים המעורבים, כוללים את עדויות שני ילדיו של השופט בנוגע לטענות שאביהם נהג כלפיהם באלימות, בעת שנחקרו על ידי רשויות הרווחה.

הגורמים המשפטיים ציינו, כי לעניות דעתם, האינטרס הציבורי בפרשה מוצה בעת תהליך השיקום שעבר השופט וכי נקיטת צעדים פליליים נגד השופט תהיה בלתי מידתית. בנוסף, העריכו הגורמים השונים כי אין בידי צוותי החקירה די ראיות בכדי לייחס לשופט כוונה להזיק לילדיו. במשרד המשפטים הסבירו כי על אף האמור, מדובר בתיק רגיש וההחלטה בעניינו תימסר בימים הקרובים.

המשטרה המליצה להעמיד לדין

לפני כחודשיים דווח כי המשטרה המליצה להעמיד לדין את שופט בית משפט השלום שהואשם בהכאת ילדיו לכאורה לפני שלוש שנים, בזמן שהיה בתהליכי גירושים מאשתו. הפרשה עוררה זעם רב על היועץ המשפטי לממשלה יהודה וינשטיין, שלא אישר לחקור את השופט תקופה ארוכה. חקירת המשטרה נערכה רק לאחר האישור מהיועץ המשפטי שהגיע באיחור של שלוש שנים. השופט נחקר פעמיים תחת אזהרה, והשוטרים הבהירו אז, כי יש ראיות ברורות להעמיד את השופט לדין.