מועדון בת"א יפצה בן מיעוטים בשל אפליה ב-40,000 שקלים

לפני כשנתיים הגיע תושב הרי יהודה למועדון בתל אביב. לאחר שהציג את תעודת הזהות מנע השומר את כניסתו למקום. "זה הרגיש כמו דקירה של סכין", תיאר. בית המשפט דחה את טענות המועדון והורה למקום לפצות את התובע ב-40,000 שקלים

אפליה במועדון (AP)

בית משפט השלום בתל אביב הורה הבוקר למועדון בעיר לפצות צעיר ערבי ב-40,000 שקלים בשל אפליה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

לפני כשנתיים, כך על פי פסק הדין, הגיע התובע, תושב הרי יהודה בן 33, למועדון "אלנבי 40" בתל אביב. לאחר שהציג את תעודת הזהות שלו בכניסה אסר עליו השומר בכניסה להיכנס למקום, וזאת בניגוד למבלים האחרים. "זה הרגיש כמו דקירה של סכין", תיאר.

במהלך המשפט הכחישו במועדון את אירוע האפליה וטענו כי התובע היה שרוי בגילופין, לא דיבר בצורה ברורה, הדיף ריח אלכוהול, ודיבר באופן תוקפני למאבטח ולסובבים - ולכן נמנעה כניסתו. "המועדון אינו מבחין בין גווני האוכלוסייה וכל הרוצה להיכנס בשעריו יכול לעשות כן, זולת אם קיימת סיבה של ממש שאיננה קשורה באיפיון אסור בהתאם לחוק איסור אפליה", צוין בכתב ההגנה.

השופט יעקב שקד דחה את טענות ההגנה וקבע כי המועדון יפצה את התובע ב-40,000 שקלים. "אפליה של אדם בשל מוצאו כפי המקרה שבפניי הינה אפליה בוטה, חמורה ופוגעת קשות בכבודו כאדם. על נקל ניתן להבין איפוא את תחושותיו הקשות של התובע אשר תיאר השפלה וכאב רב", כתב השופט.