היועמ"ש: "ראש העיר צבי בר לא ראוי לכהונה"

היועץ המשפטי לממשלה יהודה וינשטיין תוקף הערב את החלטת מועצת העיר רמת גן שלא להדיח את ראש העיר צבי בר, שהואשם בשוחד. "ההחלטה שלא להעביר את ראש העיר מכהונתו לוקה בחוסר סבירות קיצוני", כתב היועץ

"לא ראוי לכהונתו". צבי בר (חדשות 2)

היועץ המשפטי לממשלה הגיש היום לבג"צ את הודעתו בעתירה העוסקת בעניין המשך כהונתו של צבי בר, ראש עיריית רמת גן, כזו שצבי בר וודאי לא ישמח לשמוע.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"עמדת היועץ המשפטי לממשלה היא כי החלטת המועצה שלא להעביר את ראש העיר מכהונתו, בהתאם לסמכותה, לוקה בחוסר סבירות קיצוני ואינה יכולה לעמוד", נכתב בהודעה הרשמית ממשרדו של יהודה ויינשטיין.

"נוכח הצטברות הנסיבות, אין מנוס ממסקנה משפטית כי החלטתה של מועצת העירייה לוקה בחוסר סבירות קיצוני, שכן אין היא נותנת בנסיבות העניין את המשקל הראוי. באיזון הכולל אין היא נותנת משקל מספיק לאמון הציבור וטוהר המידות, ועל כן החלטתה לוקה בחוסר סבירות קיצוני".

"בהודעה, מובהר כי לדעת היועץ המשפטי לממשלה התנהגות מושא האישומים בכתב האישום אינה, הולמת את מעמדו של ראש עיר ואין הוא ראוי לכהונתו", נכתב בלשון חריפה, "מדובר בכתב אישום בעל חומרה יתרה, הן בשל התפרסותן של העבירות לכאורה על פני מספר שנים, כאשר מדובר במספרת פרשיות המצביעות על דפוס פעולה עקבי לאורך שנים".

למרות הדברים הנחרצים קבע היועץ כי נוכח העובדה שבעוד פחות מחצי שנה יתקיימו הבחירות ברשויות המקומיות, אין לקיים בחירות נוספות לפני כן. "הגם שמבחינה תאורטית אין מניעה משפטית, בנסיבות המתאימות להורות על קיומן של בחירות, הרי שבמועד בו אנו מצויים, הכרזה על בחירות כעת אינה סבירה, ומשמעותה פגישה בארגון הרשות המקומית ואילוצה לקיים שתי מערכות בחירות בתוך כחמישה חודשים, על כל המשמעויות הכלכליות והנוספות של הנושא", כתב עוד היועמ"ש.

לא ממליץ לקיים בחירות. ויינשטיין (חדשות 2)

ח"כ לשעבר כרמל שאמה-הכהן, שמתמודד לראשות העיר כתב בעמוד הפייסבוק שלו כי ההודעה מאוזנת, תקדימית, אמיצה וערכית.

נאשם בעבירות שוחד, מרמה והפרת אמונים

על פי המיוחס לבר בכתב האישום, בעת כהונתו כראש העיר בין השנים 2003-2008, לקח שוחד מיזמי נדל"ן במסגרת מספר פרשיות בהן היה מעורב. לצד בר, הואשמו גם חיים גייר מבעלי פרויקט אנדרומדה וגבעת נפוליאון, שאול לגזיאל, וכן דוד לוי מבעלי פרויקט הילקראסט המיוצג ע"י עו"ד רונן רוזנבלום. הנאשמים הנוספים הינם יזמי נדל"ן, להם יוחסו עבירות של מתן שוחד לבר בתמורה לקידום פרויקטים נדל"ניים, שבהם יש להם אינטרסים כלכליים, וכן הלבנת הון.

משטרת ישראל פתחה בחקירה בעניינו בדצמבר 2008, בחשד ללקיחת שוחד, מתן שוחד, קבלת דבר במרמה, עבירות על חוק איסור הלבנת הון, מרמה והפרת אמונים, כל זאת בהקשר לפרויקטים של נדל"ן בעיר. במסגרת החקירה ערכו חוקרי יאח"ה חיפושים בעיריית רמת גן ובמקומות נוספים. בחיפושים אלו נתפסו מסמכים הקשורים לחקירה. עם היוודע הפרשה, עוכבו לחקירה כמה מעורבים נוספים.