כתב אישום נגד הזמר משה פרץ: "העלים מס בהיקף מיליון שקל"

לבית משפט השלום ברמלה הוגש הבוקר כתב אישום נגד הזמר משה פרץ ואמרגנו אמנון זינדני בגין אי דיווח על הכנסות בהיקף של למעלה ממיליון שקל. השניים מואשמים כי נהגו להשמיט מהדיווחים הכנסות מהופעות כשבמקרים מסוימים לא הוציאו חשבוניות או דיווחו רק על חלק מהתמורה שהתקבלה

כתב אישום נגד פרץ (חדשות 2)

רשות המסים בישראל הגישה היום לבית משפט השלום ברמלה כתבי אישום כנגד הזמר, משה פרץ ואמרגנו אמנון זינדני. הם מואשמים באי דיווח על הכנסות מהופעות במהלך השנים 2007-2009 בהיקף של כמיליון שקל, בהגשת דיווחים כוזבים למע"מ ולמס הכנסה במטרה להתחמק ממס, בניהול ספרים כוזבים ובמרמה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בכתבי האישום, שהוגשו על ידי עו"ד לירון וקנין מהמחלקה המשפטית לתיקים מיוחדים ברשות המסים, נטען כי השניים פעלו במטרה לרמות ולהונות את רשויות המס ולהתחמק מתשלומי מע"מ ומס הכנסה שבהם היו חייבים.

על פי כתבי האישום, פרץ וזינדני ניהלו ביחד עסק אמרגנות והפקת אירועים, שבמסגרתו הופיע פרץ כזמר באירועים שונים. פרץ ואמרגנו מואשמים כי נהגו להשמיט מהדיווחים לרשויות המס הכנסות מהופעות, כשבגין חלק מההכנסות לא הוצאו חשבוניות מס ואף לא דווח עליהן לרשות המסים. במקרים אחרים נחשד כי החשבוניות שיקפו רק חלק מתמורה שהתקבלה בפועל.

נתפסו מחשבים ומסמכים הקושרים אותם לעבירות

בכתב האישום נטען כי סך התמורה בגינה לא הוציאו הנאשמים חשבוניות מס כלל וסך התמורה שלא כללו בחשבוניות המונמכות הינו 1,005,412 שקל. בנוסף, מואשם זינדני כי בשנת 2010 השמיט הכנסות נוספות ועשה שימוש בחשבוניות פיקטיביות במטרה להתחמק מתשלום מס.

כתבי האישום הוגשו בעקבות חקירה שניהל משרד חקירות מכס ומע"מ ירושלים ומשרד פקיד שומה חקירות ירושלים, ברשות המסים כנגד פרץ וזינדני שהחלה כסמויה, בעקבות מידע שהתקבל לפיו השניים אינם מדווחים על מלוא הכנסותיהם והפכה גלויה באוגוסט 2010.

פרץ נחקר אז ושוחרר ממעצר בתנאים מגבילים בחשד שלא דיווח לרשויות המס על תשלומים שקיבל מהופעות ואירועים פרטיים שקיים. גם אמרגנו של פרץ, אמנון זינדני, נחקר במסגרת הפרשה. עם פתיחת החקירה נערכו חיפושים בביתם של פרץ וזינדני, במהלכם נתפסו מחשבים ומסמכים הקושרים אותם לעבירות המיוחסות.