אחותו של בן טל אחרי גזר הדין: "נמשיך לחיות עם האובדן"

אחותו של בן טל שנורה למוות בידי שכנו ניר סומך מספרת בריאיון בלעדי לחדשות 2 על התחושות לאחר מתן גזר הדין. "זו סגירת מעגל", אמרה קרן, "חסרונו ילווה אותנו כל ימי חיינו". עורך דינה של משפחת ההרוג: "גזר הדין לא ישיב את המנוח בחזרה לחיים אך מעביר מסר נגד אלימות"

בית המשפט המחוזי בבאר שבע גזר היום עונש של 14 שנות מאסר על רב פקד ניר סומך, שהורשע בהריגת שכנו בן טל ב-2009, לאחר שחשד שהתאהב באשתו. אחרי גזר הדין מספרת בריאיון בלעדי לחדשות 2 אחותו של הקורבן, קרן טל, על התחושות הקשות שעדיין נשארו. "אנחנו נמשיך לחיות עם האובדן וחסרונו של בן ילווה אותנו כל ימי חיינו". 

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

יחד עם זאת אמרה האחות כי עבורה גזר הדין הוא סגירת מעגל. "אנחנו מכבדים את ההחלטה של בית המשפט, ציפינו לעונש חמור יותר, אך ההחלטה ניתנה", סיפרה קרן. היא הוסיפה כי ימשיכו ללכת צעד צעד בניסיון להתמודד עם האובדן.

נחמי פיינבלט, עורך דינה של משפחת ההרוג, אמר כי למרות ההחלטה להרשיע את סומך בהריגה ולא ברצח - מי שקרא את גזר הדין יכול להבין את חומרת המעשה. "זה נעשה בקור רוח ובכוונה להמית את בן", אמר, "גזר הדין לא יוכל להשיב את המנוח בחזרה לחיים אך יש בכוחו להעביר מסר ברור שאין סובלנות לבית המשפט לאלימות במחוזותינו".

סומך ורעייתו בבית המשפט, ארכיון (חדשות 2)

הוא הדגיש כי יש להילחם בתופעה של אלימות והרג בידי לובשי מדים, אנשי מג"ב ושב"ס. "הם מרשים לעצמם באקדחים שאמורים להגן עלינו לחסל חשבונות", ציין. הוא הביע תקווה כי גזר הדין יעביר מסר נגד האלימות. "פעם רק היית מעלה על דל שפתך את המילה רצח או או הריגה בתור ילדים היינו רועדים, היום רואים את זה ברחובות קורה כל יום".

"בתיק הזה אין מנצחים ואין מנוצחים", אמר אחד מסנגוריו של ניר סומך, "זו טרגדיה גדולה". הוא הבהיר כי עדיין לא נאמרה המילה האחרונה בתיק וכי בהגנה שוקלים את הצעדים לבאות. "זה היה משפט ארוך מייגע ומתיש", ציין עורך דין גולן מסנגוריו של סומך. לדבריו, הם אינם מאוכזבים מגזר הדין. "אנחנו מעכלים, זה לא גזר דין בלתי צפוי בעבירה מהסוג הזה".

גזר הדין: "ירי שלא היתה לו הצדקה"

"מדובר במעשה חמור", נכתב בגזר הדין. "ירי שלא הייתה לו כל הצדקה. סומך לא היה בסכנת חיים כפי שטען. מדובר ביריות שכוונו למרכז המסה כדי להרוג". עם זאת, הרכב השופטים הציג את קצין המשטרה כדמות חיובית ונורמטיבית. "אישיות הנאשם יוצאת דופן, הוא שירת כקצין מוערך ומצטיין שתרם לביטחון המדינה". מנגד ציינו השופטים כי מדובר ב"עבירה כה חמורה מול אישיות כה חיובית - החלטה להמית בשלוש יריות".

פניו של סומך נותרו קפואות לשמע גזר הדין באולם הדיונים, בעוד אשתו טלי החלה למרר בבכי. בית המשפט אישר עיכוב ביצוע של העונש לשבועיים לבקשת עורד דינו של סומך, אבי חימי. 

בתיק, שנחקר על ידי אנשי המחלקה לחקירות שוטרים, עלו עדויות, שלפיהן טען סומך כי במשך שנים הטריד בן טל את אשתו, חיזר אחריה, איים בהתאבדות אם לא תיענה לו - ואף ניסה לממש את איומיו. לדברי קצין המשטרה, המצב החמיר עד כדי כך שבני הזוג נאלצו לעזוב את ביתם ביישוב גבעת יהושע ולעבור לקיבוץ זיקים. לפני 5 חודשים, הרשיע בית המשפט את סומך בהריגה וזיכה אותו מאשמת רצח.