משפחתה של קרול כהן ז"ל: "אלי חוזר ורוצח אותנו בשנית"

במשפחתה של קרול כהן, שנרצחה בתאילנד בידי בעלה ששב היום לארץ, זועמים על כך שבישראל התירו את חזרתו לאחר שקיבל חנינה ממלך תאילנד. "אין סיכוי שהוא יישאר בישראל, הוא צריך להיות מטורף כדי לחיות פה", סיפרה דודתה. לדבריהם, אף גורם רשמי לא הודיע להם על חזרתו

"היום כשהוא נוחת ורואה את המשפחה זה לרצוח אותנו בפעם השנייה" - כך אומרת דודתה של קרול כהן ז"ל בתגובה לשובו ארצה של אלי כהן, הישראלי שרצח את אשתו בתאילנד ב-2004, ביתר את גופתה והשליך אותה לנהר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

במשפחתה של הנרצחת מאמינים כי כהן לא יישאר בארץ יותר מ-24 שעות. "אין סיכוי שהוא יישאר בישראל, הוא צריך להיות מטורף כדי להישאר פה", סיפרה לחדשות 2 באינטרנט שמחה אסייג, דודתה של קרול. "נתנו לו אזרחות אוסטרלית, והוא לא יהיה כאן יותר - אך אחד לא ירצה לקבל אותו אחרי מה שהוא עשה".

עם קבלת ההודעה על חזרתו, במשפחה הביעו זעם על התנהלות רשויות החוק בישראל, לאחר שכהן קיבל חנינה בנובמבר האחרון ממלך תאילנד. על פי הערכות המשפחה, הוא יפגוש כאן את ילדיו ומשפחתו ולא יעז ליצור איתם קשר. במשפחה לא קיבלו הודעה רשמית על חזרתו, ורק עורכת דין שהייתה בקשר עם המשפחה הודיעה לאמה. "שמעתי את אחותי נחנקת ובוכה", הוסיפה אסייג, שאמרה כי היה ידוע שהוא יחזור בקרוב.

ביתר גופתה וזרק אותה לנהר

הבעל הרוצח ריצה רק 8 שנות מאסר מתוך 150 השנים שנגזרו עליו. כהן רצח את אשתו קרול במהלך חופשה בבנגקוק. השניים התגרשו לאחר שכהן החליט שברצונו לעבור לחיות באוסטרליה. לאחר מספר חודשים נפגשו השניים בתאילנד לבקשת כהן. מספר ימים לאחר הפגישה התברר כי במהלכה הוא ביתר את גופתה לחלקים וזרק אותם למזוודה לנהר.

בית המשפט בתאילנד החליט אז שלא לגזור על כהן גזר דין מוות לאחר שהשופטים השתכנעו שהוא ביצע את הרצח שלא בכוונת תחילה. כעת הוא שב לישראל כאדם חף מפשע, בהתאם לחוק.

"משפחת הקורבן שקופה בעיני הרשויות"

"לא ניתן הדין בגין רצח מתוכנן, חריג באכזריותו ולא נעשה דבר על מנת למנוע את כניסת הרוצח לארץ. הרשויות אינן נוקפות אצבע על מנת להפחית מעיוות הדין", הדגישה בתגובה לחזרתו ארצה עו"ד דיקלה טוטיאן זייד, יו"רית משותפת של מרכז נגה לנפגעי עבירה.

לדבריה, עד רגע זה אף גורם רשמי לא מצא לנכון לדבר עם משפחת הקורבן: "זה מאוד מצער להיווכח עד משפחת הקורבן שקופה בעיני הרשויות ומשוללת זכויות. לא ייתכן שמידע שכל כך אקוטי ומהותי למשפחת הנרצחת, יגיע אליה דרך כלי התקשורת ושאף גורם רשמי, על אף הפניות המרובות של המשפחה ושל מרכז נגה, לא יטרח ליצור קשר עם המשפחה".