קובי פרץ העיד: האמרגן גנב ממני והעלים את הכסף

הזמר העיד היום נגד אמרגנו לשעבר יוחאי יעיש, ששימש כעד מדינה במשפטו של בכיר לשעבר ברשות המסים, שהורשע בלקיחת שוחד. "הייתי צריך להיות היום עם בית בלי משכנתא, אבל לצערי סמכתי על מישהו אחר", אמר פרץ

"הייתי צריך להיות היום עם בית בלי משכנתא

הזמר קובי פרץ העיד היום בבית המשפט המחוזי בתל אביב נגד אמרגנו לשעבר יוחאי יעיש, במסגרת דיון מחודש בפרשת שוחד של בכיר ברשות המיסים. "אף פעם לא התעסקתי עם כספים, לא עם ספרים, לא עם הופעות, אני יודע לבוא לשיר", אמר הזמר. "אם האמרגן שלי גנב מישהו, זה לא את התובעת ולא את השופט אלא קודם כל אותי".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

יעיש, אמרגנו לשעבר של פרץ, שימש כעד מדינה בתיק נגד דוד ואנונו, בכיר רשות המסים שהורשע בלקיחת שוחד מנישומים בתמורה להטבות מס. בין השאר ביקש ואנונו שוחד מקובי פרץ ומאמרגנו על מנת להסדיר את חובותיהם לרשות המסים. הזמן דחה את הבקשה, אך אמרגנו של הזמר העביר לואנונו כ-300 אלף שקלים. בעדותו טען פרץ כי הווא התנגד לניסיונות של יעיש לשלם שוחד לפקידים כדי להוריד את עלות השומות שהיה אמור לשלם לרשויות המס.

בעדותו בבית המשפט התייחס קובי פרץ לדבריו של המארגן יעיש, שטען כי נהג להעביר לזמר אלפי שקלים במעטפות ולדרוש ממנו להוציא חשבונית מס כנגד התשלומים, אך פרץ סירב לכך. "אם זה היה ככה אז היום לא הייתי קונה דירת 4 חדרים בחולון שיש לי עליה משכנתא. הייתי תרנגולת מטילת זהב, כשהפסקתי הוא ניסה לשחוט אותי", אמר.

פרץ: "אני האחרון מבין כולם שגילה מה יעיש עשה"

"יעיש העלים את כל הכסף - חלקו לחו"ל, חלק הוא קנה פה ושם נכס שגם לא רשום עליו אלא רשום על הבן שלו", המשיך פרץ וסיפר. "הוא עשה דברים, אומרים שהאישה היא האחרונה שיודעת שבעלה בוגד בה. אני האחרון מבין כולם שגילה את כל מה שהוא עשה", טען.

בהמשך עדותו אמר פרץ: "במקום שבו גדלתי יש ערכים, ונתתי ביעיש אמון עד הסוף. לשמחתי בא גוף כמו מס הכנסה. אם לא הם, הייתי ממשיך ככה עוד 10 שנים. אני היום אחרי 20 שנה צריך להיות עם בית משלי, לא עם משכנתא, אבל לצערי סמכתי על מישהו אחר".

בספטמבר 2011 גזר בית המשפט המחוזי בתל-אביב עונש של שש שנות מאסר בפועל על דוד ואנונו. אך בחודש פברואר האחרון, הורה בית המשפט העליון לבית המשפט המחוזי לדון בטענות של ואנונו לפיהן יעיש שיקר מעל דוכן העדים בנוגע לחשדות נגד קובי פרץ.