העליון קבע: כללית תפצה ב-3 מיליון שקלים מטופל שאיבד את רגלו

חולה סוכרת שלא אובחן כראוי על ידי רופא המשפחה ואיבד את רגלו, תבע את קופת חולים כללית בגין רשלנות רפואית. למרות שביהמ"ש המחוזי קבע כי יש לפצות את החולה, הנהלת הקופה ערערה לעליון, שקבע גם הוא שעליה לשאת באחריות

קופ"ח תפצה חולה ב-3 מיליון שקלים (חדשות 2)

קופת החולים תשלם: בית המשפט העליון דחה ערעור שהגישה קופת חולים כללית וקבע כי תשלם פיצויים בגובה שלושה מיליון שקלים למטופל שאיבד את רגלו, לאחר שרופא המשפחה נמנע מלבדוק ולטפל בפצעים חוזרים ונשנים שהתגלו בה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הפרשה החלה לפני מספר שנים, כשהתובע סבל מתופעה חוזרת של פצעים מזוהמים ברגליו. למרות שביקר באופן תכוף אצל רופא המשפחה בסניף קופת חולים "כללית" בהרצליה והתלונן באוזניו על הבעיה, נמנע הרופא מלבדוק את מקורם של הפצעים.

שנים לאחר מכן, בדיקת דם פשוטה אליה נשלח התובע על ידי רופאה מחליפה, גילתה כי הוא סובל מסכרת חמורה. מצבו של המטופל הידרדר במהרה ולאחר שעבר מספר רב של ניתוחים, נאלצו לבסוף הרופאים לקטוע את רגלו השמאלית.

באמצעות עורכי הדין ורד כהן ורענן בר-און, תבע המטופל את קופת החולים בגין רשלנות רפואית. בית המשפט המחוזי בתל אביב קיבל את התביעה ופסק כי רופא המשפחה אכן התרשל בתפקידו, וכי אבחון מוקדם של מחלת הסוכרת היה יכול למנוע את קטיעת הרגל.

קופת חולים "כללית" לא הכירה בפסק הדין והגישה לבית המשפט העליון ערעור על החלטת המחוזי. בשבוע שעבר דחה העליון את הערעור ואף הגדיל את גובה הפיצויים לשלושה מיליון השקלים. בנוסף, חויבה הקופה לממן את הוצאות המשפט של התובע.