25 שנות מאסר לחוטף המיליונרית שברח מהכלא

בית המשפט גזר על מיכאל יארוסלבסקי מאסר בפועל לאחר שחטף וסחט באיומים מליונרית ירושלמית לפני כשלוש שנים. על שותפו למעשה, מקסים גורביץ', נגזרו שבע שנות מאסר. יארוסלבסקי, שהורשע בניסיון רצח, ניסה בין היתר לברוח במהלך תקופת מעצרו ונלכד

ירוסלאבסקי. חטף אקדח של סוהר (חדשות 2)

בית המשפט המחוזי בתל אביב גזר היום 25 שנות מאסר על מיכאל יארוסלבסקי, שחטף אשת עסקים ירושלמית וסחט אותה באיומים, זאת לאחר שהורשע בשורת עבירות ובהן ניסיון רצח. על שותפו לחטיפה ולסחיטה, מקסים גורביץ', נגזרו שבע שנות מאסר בפועל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

גורביץ', תושב בת ים, הורשע בעבירות של קשירת קשר לביצוע פשע, חטיפה לשם סחיטה, סחיטה באיומים וכליאת שווא. יארוסלבסקי, שבמהלך תקופת מעצרו ניסה להימלט, הורשע בנוסף לניסיון רצח בעבירות של חבלה חמורה בנסיבות מחמירות.  

"מדובר בגזר דין שמשקף את החומרה של העבירות", אמרה עורכת הדין ענת בן זאב מפרקליטות מחוז תל אביב. "גורביץ' אמנם קיבל שבע שנות מאסר, אך סברנו כי חלקו קטן יותר". אחת משנות המאסר שנגזרה על יארוסלבסקי היתה בגין ניסיונו להימלט מהמעצר.

איימו על המיליונרית באקדח והורו לה לארוז

הפרשה נחשפה באפריל 2010, אז הגיעו הגברים לביתה של אשת העסקים, בשנות ה-60 לחייה. אחד מהם דפק על דלתה, כשהוא לובש אפוד זוהר עליו נכתב "ביטחון". כשנענתה ופתחה את הדלת, נכנסו השלושה לדירה, איימו באמצעות אקדח עליה ועל מנהלת משק הבית שלה, ואף הורו להן לארוז בגדים לשהייה ממושכת.

גורביץ' ויארוסלבסקי לא הסתפקו באיומים. בעוד השתיים ארזו את חפציהן, לקחו מהן החוטפים את הטלפונים הניידים וגנבו מהדירה מחשבים אישיים ותכשיטים יקרים במיוחד. לאחר מספר דקות יצאו בעלת הבית והעוזרת כבת 50, תחת איומיהן של החוטפים ועלו לרכב מסחרי שהמתין מחוץ לבית.

יממה לאחר החטיפה, קרוביהן של השתיים דיווחו למשטרה על היעדרן, והבהירו כי הם חשים שנשקפת סכנה ממשית לחייה. ניצב אהרון פרנקו, ששירת אז כמפקד מחוז ירושלים הורה על הקמת צוות חקירה מיוחד בכדי לאתר את החטופות.

החוטפים דרשו: 3.5 מיליון דולר

במהלך החקירה התברר כי הודעת פקס נשלחה לידי רואה החשבון של אשת העסקים, המתגורר בלוקסמבורג. הפקס נכתב בכתב ידה של אשת העסקים החטופה ובחתימתה. בהודעה נכתב כי היא מורה לו להעביר לחשבון בנק מסוים בבולגריה סכום של שלושה מיליון דולר וחצי, זאת ללא הסבר נוסף.

בתום חקירה מאומצת, החוקרים הגיעו למסקנה שהשתיים מוחזקות בדירת מסתור ברחוב הזוהר שבפתח תקווה, וכוחות מיוחדים של המשטרה נערכו סביב הבניין כדי לשחרר אותן. יומיים לאחר החטיפה, הוביל אחד החוטפים את השתיים לדירה אחרת כדי להקשות על המשטרה לאתרם. כל זאת לעיני מצלמות המשטרה שמתעדות את העברתן באיומי אקדח.

בלשי המשטרה ניצלו את ההזדמנות ועקבו אחר הרכב שנסע לכיוון צומת שמשון. עם הגיעם לצומת, השוטרים השתלטו על הרכב, עצרו את החוטפים וחילצו את החטופות ללא פגע. במקביל פרצו לוחמי המשטרה לדירה שבה שהו החטופות, ושחררו אותן.

יארוסלבסקי אזק את הסוהרים ונמלט

בחודש מרס האחרון, במהלך תקופת מאסרו, נמלט האסיר יארוסלבסקי בזמן שאושפז בביה"ח "מאיר" בכפר סבא. הוא ניצל את העובדה שהמפתחות לאזיקים, שבהם נאזק למיטתו, נפלו לאחד הסוהרים מבלי ששם לב.

כשהסוהר יצא לשירותים, הצליח ירוסלבסקי לפתוח את האזיקים, להוציא את אקדחו של סוהר נוסף שישן בחדר, ותחת איומי אקדח כפה על שני הסוהרים לאזוק האחד את השני. בחלוף כשעתיים אותר על ידי טייס מסוק המשטרה כשהוא מסתתר בין השיחים סמוך לכביש 4.