18 שנות מאסר לתוקף הצעירה בשדרות ח"ן

בית המשפט גזר עונש חמור על עידן אנורי שהורשע בגרימת חבלה בנסיבות מחמירות לצעירה אותה תקף בעקבות סכסוך במקום העבודה. הצעירה פרצה בבכי בבית המשפט ואמרה: "הנה הוא יושב ומחייך". התובעת השיבה: "הוא יחייך זמן ארוך - בכלא"

עונש חמור לתוקף בשדרות ח"ן: בית המשפט המחוזי בתל אביב גזר הבוקר על עידן אנורי, שתקף צעירה בתל אביב, 18 שנות מאסר בפועל, שנתיים על תנאי ועוד פיצוי של 150 אלף שקלים למתלוננת.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

לאחר שהשופטת שרה דותן הקריאה את גזר הדין, פרצה הקורבן בבכי, ניגשה לתובעת, חיבקה אותה ואמרה: "הוא יושב שם ומחייך". התובעת, הדס פורר גפני, השיבה לה: "הוא יחייך זמן ארוך מאוד - בכלא".

"תפקידו של בית המשפט להעביר מסר ברור וחד משמעי, כי שימוש באלימות ברוטאלית, המביאה לפגיעה כה קשה בגופו של הנפגע, יגרור ענישה מחמירה", הסבירו השופטים את העונש החמור בגזר הדין.

השופטים: "תכנית פעולה שטנית"

הם ציינו כי השוד שביצע במתלוננת היה הסוואה לכוונותיו האמיתיות לתקוף אותה ולהטעות את השוטרים שיחשבו שמדובר רק בשוד. "מדובר במעשה מתוכנן, שבוצע במסגרת תכנית הפעולה השטנית שהגה הנאשם, אך הוא עדיין חלק מאותו אירוע", כתבו השופטים והסבירו כי העונש הכבד הוא על ריבוי העבירות.

סנגורו של אנורי, עו"ד אורי קינן, אמר כי בכוונתו להגיש ערעור לבית המשפט העליון על גזר הדין. "השופט שוחט בכל זאת סבר כי יש להטיל 16 שנות מאסר בלבד", ציין קינן. "יש לנו השגות רבות על גזר הדין".

התובעת מטעם פרקליטות מחוז תל אביב, הדס פורר גפני, הביעה שביעות רצון מהחלטת בית המשפט. "מי שישב באולם וחשב שמדובר בעונש חמור, ודאי ראה את שאירע למתלוננת בסוף המשפט, ויכול וודאי להבין שהיא פגושה בצורה קשה", אמרה. "גזר הדין הוא שלב אחד בלבד בשיקומה". פורר הוסיפה כי מדובר בתיק מתוך תיקי תקיפה רבים, שנגע מאוד ללבה.

"המתלוננת קיבלה את גזר הדין בתחושה של הקלה יחד עם חשש ואי וודאות מהעתיד שצפוי לבוא", סיפרה ד"ר דנה פוגץ' יו"ר מרכז נגה לנפגעי עבירה בקריה האקדמית אונו. פוגץ' ליוותה את הקורבן לאורך המשפט וסיפרה כי כעת היא מתחילה לנסות ולתכנן את המשך חייה.

תקף אחרי שלא היה מרוצה מסידור העבודה

בחודש מרס האחרון הרשיע בית המשפט את אנורי בגרימת חבלה בנסיבות מחמירות בתקיפה שארעה לפני כשנתיים בלב תל אביב. אנורי תקף את הצעירה, לאחר שהסתכסך עמה ופוטר ממקום עבודתם המשותף. עם זאת, לא מצא בית המשפט מקום להרשיעו בעבירה של ניסיון לרצח שבה הואשם.

בהחלטת בית המשפט נקבע כי אנורי תקף את הצעירה, לאחר שפוטר מעבודתו בעמותת "לחופש נולד", שם עבד עמה, לאחר שצעק עליה כי לא היה מרוצה מסידור משמרות העבודה שלו. מפרטי המקרה, שאירע ב-2011, עולה כי בזמן שהיא הייתה בדרך הביתה וצעדה בשדרות ח"ן, הוא התנפל עליה עם סכין ושיסף את גרונה.

בדיון קבעו השופטים שרה דותן ושאול שוחט כי אין להרשיע את אנורי בניסיון לרצח, כי אין די ראיות המוכיחות שהתכוון להרוג אותה. לעומתם, סברה השופטת דפנה אבניאלי כי יש להרשיעו גם במעשה זה, לבד מהאישום בגרימת חבלה שבו הורשע.

"נחש קוברה שהמתין לטרפו"

אנורי תכנן את הנקמה בצעירה במשך כשנה. בית המשפט אף תיאר אותו כ"נחש קוברה הממתין לטרפו". הוא רכש אופנוע, רשם את הבעלות על שם אחר כדי להסוות את זהותו והתקשר מדי פעם לעמותה, כדי לברר אם המתלוננת נמצאת במשמרת. ביום האירוע התקשר שוב לעמותה, ומשענתה הצעירה שבה ביקש לפגוע לטלפון, ניתק את השיחה והחליט לבצע את זממו.

הוא ארב לה ועקב אחריה, כשהוא רוכב על האופנוע לאורך מסלול הליכתה. כשהגיעה סמוך לביתה, קפץ אנורי מהאופנוע והחל לתקוף את צעירה בבעיטות ובאגרופים בבטנה ובגבה, חתך את פניה, לשונה, ושפתיה באמצעות סכין שהייתה ברשותו, ודקר אותה שתי דקירות עמוקות בדופן הבטן ובגב, במטרה לגרום למותה.

אנורי לא חדל ממעשיו, אלא רק לאחר שהגיע למקום אדם שטייל ברחוב. הוא איים עליו באמצעות הסכין, נטל את תיקה של המתלוננת ונסע מהמקום. חייה של המתלוננת ניצלו והפגיעות בגופה טופלו, אך הנזק שנגרם לנפשה לא חלף.