התחזתה לרופאת עור, גרמה נזק למטופלות - ותיאסר לשנתיים

בית המשפט גזר שנתיים מאסר על אם לשלושה, אשר התחזתה לרופאת עור והעניקה טיפולים קוסמטיים לארבע נשים. כאשר אחת המתלוננות ביקשה להפסיק את הטיפול, איימה עליה: "תמצאי את עצמך בבית הקברות"

"זריקות שתוכנן אינו ידוע". (רויטרס)

בית משפט השלום בחיפה גזר היום שנתיים מאסר בפועל על ויאולטה יעקובוב אבדוב, בגין התחזות לרופאה. יעקובוב הציגה עצמה כרופאת עור והעניקה טיפולים קוסמטיים שלא כדין לארבע נשים שונות. בית המשפט הרשיע אותה, על סמך הסדר טיעון, בהתחזות לרופא, תקיפה, איומים, קבלת דבר במרמה ועיסוק ברעלים רפואיים ללא היתר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

יעקובוב, גרושה ואם לשלושה ילדים, עלתה לארץ ב-2004. היא מעולם לא הוסמכה לרפואה, אך לטענתה הוסמכה כאחות ברוסיה. בשנת 2008, היא הציגה עצמה כרופאת עור מומחית בפני הלקוחות במכוני קוסמטיקה בהן עבדה, והציעה להן טיפולים רפואיים שונים, כגון המסת צלוליטיס והצרת היקפים - פעולות שרק רופאים רשאים לבצע.

מכתב האישום עולה כי למתלוננות נגרמו חבלות משמעותיות בעקבות הטיפולים והן סבלו מפצעים, שלפוחיות ונפיחויות, ואף התקשו בביצוע מטלות יומיומיות. אחת המתלוננות אושפזה ל-10 ימים בבית חולים. אחת המתלוננות העידה על הנזק הרב שנגרם לה לאחר שקיבלה זריקות לבטנה ולשפתיה: "השתניתי, כל האנשים שהכירו אותי קודם, לא מכירים אותי. אפילו התגרשתי בגלל זה, אפילו נשיקות לבעלי אני לא יכולה לתת בגלל זה".

"תמצאי את עצמך בבית הקברות"

כאשר אחת המתלוננות פנתה אליה וביקשה לסיים את הטיפול, איימה עליה יעקובוב יחד עם אדם אחר. בין השאר אמרה לה: "תיזהרי, אני יודעת איפה את גרה, את תמצאי את עצמך בבית הקברות".

בית המשפט פסק כי יעקובוב העמידה את המתלוננות בסכנה, וגרמה להן פגיעה פיזית ונפשית. השופט יחיאל ליפשיץ קבע בגזר הדין כי "אין מחלוקת אודות חומרת מעשיה של הנאשמת - הדברים נעשו על ידה למען בצע כסף והתקיימו על פני חודשים ארוכים, במהלכם הזריקה עשרות פעמים זריקות שתוכנן אינו ידוע, לגופן של המתלוננות, וזאת ללא כל ידע אודות השלכות מעשיה. אם לא די בכך, הרי שהיא, יחד עם אחר, אף איימה על חלק מהמתלוננות שכל 'חטאן' היה כי דרשו הסברים ותשובות בנוגע למעשים שנעשו בהן".

מלבד המאסר, מחייב גזר הדין את יעקובוב לפצות כל אחת מהמתלוננות בסך של 5,000 שקלים. כמו כן נגזרו עליה שישה חודשי מאסר על תנאי.