הוארך פעם נוספת מעצרם של בני הזוג גורליק: "השחיתו הגופה והטמינו בדוד שמש"

במהלך דיון בהארכת מעצרם של בני הזוג גורליק, חשף נציג המשטרה פרטים מהחקירה, מהם עולה כי השניים השחיתו ככל הנראה את גופתה של איריס ז"ל בעזרת חומר כימי בסוף החודש שעבר, ולאחר מכן הטמינו אותה בתוך דוד שמש. "מדובר ברצח מתוכנן ומתוזמן", ציין

ממדי הזוועה נחשפים: בית משפט השלום בירושלים האריך היום בתשעה ימים נוספים את מעצרם של זאב גורליק ואשתו, אולגה. השניים חשודים כי רצחו את איריס גורליק-וסילייב, גרושתו של הראשון. במהלך הדיון נחשפו פרטים חדשים על הרצח המזעזע.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

באולם בית המשפט אמר נציג המשטרה כי מפרטי החקירה, כפי שהצטברו עד כה, נראה כי "מדובר ברצח מתוכנן ומתוזמן של בני הזוג". לדבריו, הראיות שבידי המשטרה מוכיחות זאת באופן חד-משמעי שאינו משתמע לשתי פנים. עוד הוסיף, כי בני הזוג הטמינו את גופתה של המנוחה בדוד שמש.

לדברי פרקליטו של גורליק, האחרון דבק בגרסתו שלפיה התפתח ריב בינו לבין גרושתו, שבמסגרתו היא ניסתה לדקור אותו ואף הצליחה. מנגד, טען נציג המשטרה כי גרסה זו "רחוקה מהאמת". מפרטי החקירה עולה כי גופתה של איריס הושחתה.

איריס גורליק ז"ל (חדשות 2)

מפרוטוקול הדיון עולה עוד, כי במהלך חקירתה של אולגה גורליק, הוצגו ממצאים המעידים על כך כי חיפשה חומרים כימיים באינטרנט. "הדבר מוכיח בוודאות כי היא זו שביצעה את החיפוש", אמר נציג המשטרה.

הגופה התגלתה בחדר האמבטיה

בתחילת החודש הוארך מעצרו של זאב גורליק החשוד ברצח גרושתו בעשרה ימים, זאת לאחר שהודה בחקירתו כי רצח אותה בביתו בשכונת נווה-יעקב בעיר. השוטרים שהוזעקו לדירה גילו את גופתה של איריס גורליק וסיליאב בת 39 בחדר האמבטיה שהיה נעול כשעליה סימני חומר כימי, ככל הנראה בניסיון לטשטש ראיות.

במקביל, האריך בית המשפט גם את מעצר רעייתו הנוכחית של החשוד ברצח, אולגה גורליק, זאת לאחר שבחקירה הראשונית עלה חשד ששהתה בדירה בה התבצע הרצח, יחד עם ילדיו של החשוד וידעה על המתרחש.

זאב גורליק מובל לדיון (חדשות 2)

השופטת שרון לארי-בבלי קיבלה ההחלטה על הארכת מעצרם של השניים בגין מעורבותם של השניים לכאורה בעבירות של גרימת מוות בכוונה תחילה, שיבוש הליכי משפט ואף במסירת הודעה כוזבת. השופטת נימקה את החלטתה בחומרת העבירה שיוחסה לשני החשודים. "מסוכנותם אינהרנטית ונלמדת מעצם העבירה", כתבה ואף הדגישה כי "קיימת סכנת הימלטות גבוהה באשר לחשודים".