חמש שנות מאסר לאם שחטפה את בנה

בית המשפט המחוזי בבאר שבע גזר חמש שנות מאסר על אם שהורשעה כי חטפה את בנה והפרה את תנאי המשמורת. הפרשה החלה ב-2004, אז התגרשה האישה מבעלה, אזרח בלגי, ולקחה עמה את בנם לישראל, בניגוד להחלטת בית המשפט. במהלך השנים טענה האם כי בנה נעלם והקשר עמו נותק

מאסר לאם שחטפה את בנה (מאור רוזנשטיין)

עונש יוצא דופן של חמש שנות מאסר הוטל היום על אישה, בגין הפרת תנאי משמורת על קטין וחטיפתו. מכתב האישום עולה כי האישה חטפה את בנה לאחר שבית משפט בבלגיה קבע כי המשמרות עליו תינתן לאביו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בשנת 1998 נישאה האישה, ילידת צרפת, למתלונן - אזרח בלגי נוצרי. השניים התגוררו ביחד בבלגיה עד לגירושיהם בשנת 2004. מאז התגרשו הפכה סוגיית המשמרות על הבן ל"סלע מחלוקת מר וקשה", נכתב בהחלטת ביהמ"ש. בנובמבר 2005 קבע בית המשפט בבלגיה כי המשמורת על הקטין תעבור לידי אביו, אך כחודש לאחר מכן לקחה האם את בנה והגיעה עמו לישראל, בניגוד לחוק.

במשך שנים סירבה האם לציית להחלטות של ערכאות שונות, בארץ ובאירופה וסירבה להחזיר את בנה לאביו. בשלב מסוים טענה כי "הקטין יצא מרשותה ו'נעלם' בנסיבות בלתי ידועות שלא היו בשליטתה". בעקבות היעלמותו של הבן, ניתק הקשר בינו לבין אביו למשך שנים ארוכות.

"התנהגות הנאשמת, לה השלכות חמורות ואכזריות, הביאה לניתוקו ובידודו של הקטין משני הוריו במשך שנים ארוכות, עד שגורלו ומקום הימצאו אינו ידוע כלל היום", נכתב בהחלטה. "עם זאת, יש להביע ספק כבד אם לטענת הנאשמת בדבר חוסר ידיעתה על הנעשה עם בנה כיום קיים אכן בסיס ממשי כלשהו".

במהלך השנים ישבה האם במשך חודש במעצר, ובילתה כשנתיים וחצי במעצר בית. בית המשפט המחוזי בבאר שבע התחשב במצבה הנפשי הקשה ובהידרדרות בבריאותה, אך החליט לגזור עליה חמש שנת מאסר. כמו כן גזר עליה עוד שנתיים מאסר על תנאי.