רוצח אמו לא כשיר לעמוד לדין

בית המשפט המחוזי בנצרת הורה היום על הפסקת ההליכים המשפטיים נגד תושב טבריה בן 27 שרצח את אמו בעיר לפני כחודשיים וחצי. בית המשפט קיבל את חוות הדעת הפסיכאטריות על הנאשם, שיופנה כעת לאשפוז

חודשיים וחצי לאחר שרצח לכאורה את אמו בת ה-59 בטבריה, הועבר היום חשוד בן 27, תושב העיר, לאשפוז בבית חולים לחולי נפש. בית המשפט המחוזי בנצרת קיבל היום את חוות הדעת בעניינו, והורה על הפסקת ההליכים המשפטיים נגדו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

הרכב שופטי ביהמ"ש המחוזי בנצרת, בראשות סגן הנשיא תאופיק כתילי והשופטים אסתר הלמן ודני צרפתי, החליט היום להפסיק את ההליכים המשפטיים נגד הנאשם מטבריה ברצח אמו בסוף חודש פברואר בדקירות סכין מרובות. הרכב השופטים הוסיף והורה על אשפוזו של הנאשם בהתאם לחוק הטיפול בחולי נפש, לפי קביעת הפסיכיאטרית המחוזית.

ההחלטה בדבר הפסקת ההליכים נתקבלה ע"י הרכב השופטים לאור בקשת הפרקליטות להפסיק את ההליכים בעניינו של הנאשם ולאשפזו, בהתאם לחוק, בהתאם לתנאים שקבע הפסיכיאטר המחוזי. חוות דעת זו מצטרפת לשלוש חוות דעת קודמות שניתנו בעניינו של הנאשם.

עו"ד אפריים דמרי (יח"צ)

עו"ד אפרים דמארי, המייצג את הנאשם, הביע היום שביעות רצון מההחלטה. "בית המשפט אמר היום את דברו על ידי כך שהפסיק את ההליכים המשפטיים נגד הנאשם ושלח אותו לאשפוז בבית החולים לחולי נפש", סיכם עורך הדין, "בית המשפט החליט בצעד חסר תקדים כי חוות הדעת הפסיכיאטריות אמינות ומעידות בעד עצמן".

הבן אותר - שוחה במימי הכנרת

לפני כחודשיים וחצי נמצאה האם, אישה בת 59 מתבוססת בדמה בדירתה, לאחר שנדקרה בפלג גופה העליון. בנה בן ה-27 הוא שנאשם בביצוע המעשה. צוות מד"א נאלץ לקבוע את מותה במקום. המשטרה ניהלה מרדף אחרי הבן שנמלט ובשלב מסוים קפץ למימי הכנרת.

הבן החשוד במעשה נמלט מהמקום ברכב מסוג שברולט קרוז בצבע לבן וכוחות גדולים של משטרה פתחו במרדף אחריו. לאחר שהוקמו מחסומים והועלה מסוק לאוויר, הוא אותר סמוך לחמי טבריה, כשהוא שוחה במימי הכנרת. אחד השוטרים מתחנת טבריה שחה אחריו והצליח לעצרו. במשטרה אמרו אז שלא היו תלונות קודמות בגין אלימות בתוך המשפחה וכי במהלך הרצח לא נכח איש בדירה מלבד השניים.