"קפטן ג'ורג" מדבר: "המדינה בגדה בי"

בריאיון בלעדי שישודר ב"אולפן שישי", מספר מי שנחשב לאחד החוקרים השנויים במחלוקת של יחידה 504 בצה"ל על תחושותיו לאחר סילוקו משורות הצבא, בעקבות פרשת דיראני. "כשנמצאים בתוך חקירה, בייחוד כשמדובר במחבלים קשים - לפעמים צריך להראות להם שמבחינתך לפחות - הכל מותר", אמר. צפו בקטע מהריאיון

כשסיירת מטכ"ל חטפה את מוספטא דיראני, קצין הביטחון של תנועת אמ"ל, ממיטתו בשנתו בלבנון, כולם היו משוכנעים שחקירה נכונה שלו עשויה להביא לאיתור מקום שביו של רון ארד. היום, כשבוע אחרי שבית המשפט דחה את תביעתו לפיצויים מהמדינה, הביע חוקרו, שכונה "קפטן ג'ורג'" - כעס על המדינה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

לחקירת דיראני שובץ קצין החקירות הקשוח ביותר של יחידה 504 בצה"ל, אך היא לא הניבה את המידע המצופה. במהלך מעצרו בארץ, הגיש הנחקר דיראני תביעה לבית המשפט שבה טען כי "קפטן ג'ורג'" וקצינים אחרים ביצעו בו עבירות מין חמורות במהלך החקירה. בעקבות זאת נפתחה חקירת מצ"ח, שלא הביאה לכתב אישום נגד החוקר - אך הוא סולק משורות הצבא.

בתגובה, הגיש האחרון תביעת נזיקין: "קפטן ג'ורג' נגד המדינה", שנדחתה בשבוע שעבר. בריאיון שישודר ב"אולפן שישי" מחר, סיפר איש הביטחון על החקירה יוצאת הדופן שלו, שאותה כינה "בגידתה של המדינה".

"החקירה של דיראני היתה חקירה חריגה מאוד",סיפר. "אתה יושב בחדר עם מחבל שייתכן שמעצם השיחה איתו אתה תביא למידע שיביא חייל הביתה. תבין איזו אחריות יש עליך". 

לכשנשאל האם זה לגיטימי לחקור כשמאיימים בעבירות מין, השיב החוקר: "כשנמצאים בתוך חקירה, בייחוד כשמדובר במחבלים קשים - לפעמים אתה צריך להראות להם שמבחינתך לפחות - הכל מותר, והם לא ירצו להגיע לשם. באותו זמן נתון החליט מי שהחליט שזה סביר שזה יקרה לנחקר".

עו"ד אפי נווה, פרקליטו של קפטן ג'ורג', אמר כי  "הוא היה תמים ולא הבין. הוא באמת חשב שהוא נמצא תחת מטריה של מדינה שתגן עליו וששלחה אותו. הוא חדור שליחות והאמין לשליחות הזו. לכל הפחות היו צריכים לדאוג לו ולא להפקיר אותו".