פרשת העסקים הבלתי חוקיים בחדרה: בעלי המזנון שפעל בבניין העירייה הורשעו

לפני ארבעה חודשים חשפנו בחדשות 2 כי עיריית חדרה מאפשרת לבתי עסק שפועלים ללא רישון לפעול באופן חופשי, בידיעתה. היום הרשיע בית המשפט השלום בעיר את מפעילי המזנון בעירייה וקבע כי התנהלות העירייה אינה מקטינה את אשמתם

שופט בית משפט השלום בחדרה, אהוד קפלן, הרשיע היום את דוד מלכה ויהודה אודי רובין בניהול העסק "מול השופט" בבניין עיריית חדרה, בלי שברשותם רישיון עסק, תוך התעלמות העירייה מהעבירה. את הפרשה חשפנו כאן בחדשות 2 בחודש ינואר האחרון.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

השופט קפלן ציין כי "אין מחלוקת על כך שבמשך שנים העירייה עצמה עין נוכח ניהול העסק ללא רישיון, ולא נקטה בהליכים לסגירתו, ואפילו נהגה להזמין כיבוד לישיבות בעירייה מאותו עסק ממש".

השופט הוסיף כי בכל מקרה, הגנה מן הצדק בעקבות התנהלות העירייה אינה מביאה בהכרח לביטול כתב האישום, ובנסיבות המקרה, לכל היותר יש בהתנהגות העירייה להשליך על עניין העונש, אינה מסירה את העבירה הפלילית שבניהול עסק ללא רישיון.

על פי הנתונים שעלו מהתחקיר שנערך בינואר האחרון, עבריינים נוספים משכירים בתי עסק ושטחים נוספים בחדרה. לדוגמה, העבריין חני ג'רבי מחזיק בשוק בית אליעזר, שניתן לו במסגרת תכנית לשיקום עבריינים. בתמורה, הוא אמור לשלם לעירייה סכום זעום של 120 שקלים בחודש - שגם אותו הוא אינו מעביר, אך משכיר את השטח תמורת 7,000 שקלים בחודש.

נוסף על כך, מתברר כי בעבר קיבלו מלכה וג'רבי קיוסק בחוף הים, שבמרוצת השנים הפך למסעדה רחבת ידיים - אך גם במקרה הזה הוא הופעל בניגוד לחוק והמשטרה נאלצה להרוס את המקום. "יש עוד עסקים רבים כאלה", אמר מנכ"ל עיריית חדרה, איקי צור. "הוצאנו צווי הריסה והגשנו עשרות תביעות לבית המשפט. כמו כן, הפסקנו עבודות בנייה ללא שום מורא ופחד. תפקיד המשטרה לטפל בעבריינים".