כתב אישום: גבר מרמת גן התחזה ליוצא שייטת 13 – והונה נשים

גניבה והונאה היו אורח החיים של רותם מזרחי, תושב רמת גן. היום הוא מואשם שהתחזה ליוצא שייטת 13 והונה באלפי שקלים נשים שהכיר באתרי היכרויות. באחד המקרים הוא גנב אלפי שקלים ממורה שאספה כספים מתלמידיה למסע לפולין. זו לא הפעם הראשונה שהוא מבצע את המעשים – וכתב אישום דומה הוגש נגדו במרס

רותם מזרחי מכה שנית: לאחר שלפני שלוש שנים חשפנו בחדשות 2 באינטרנט את סיפורו של מזרחי בן 31, תושב רמת גן, שהואשם בחודש מרס בגניבה מבנות זוגו, תוך שהונה אותן על שירותו לכאורה במוסד ובשייטת 13 - כעת הוא מואשם שביצע את אותם מקרים לנשים אחרות. הוא הואשם בעשרה מקרים שונים ביניהם גניבה, קבלת דבר במרמה והונאה בכרטיס חיוב.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הנאשם יצר קשר עם נשים אקראיות באתרי הכרויות באינטרנט והציג את עצמו כיוצא שייטת ועובד משרד הביטחון, ובחלק מהמקרים כסטודנט לרפואה המתמחה בבית החולים איכילוב. עם מספר נשים הוא ניהל קשרים רומנטיים - שבמהלכם על פי האישום הונה אותן וגנב מהן אלפי שקלים.

באחד המקרים הוא נטל כרטיס אשראי של בת זוגו שלא הייתה הדירה ו"גיהץ" אותו במסעדות, רשתות שיווק ועוד בסכום כולל של כ-7,000 שקלים, וכן נהג לגנוב כסף מזומן בארנקה במספר הזדמנויות. בשני מקרים נוספים הוא ניצל את חוסר תשומת הלב של הנשים שהיה איתן וגנב מארנקן כסף מזומן. כך למשל, כשהשניים בילו במסעדת בשרים ברמת החיל, הוא ניצל את הזמן כשהיא קמה מהשולחן וגנב כסף מזומן שהיה בארנקה.

על פי אחד האישומים, בשנת 2009 הוא הכיר אישה דרך אתר היכרויות באינטרנט וביניהם נרקמה מערכת יחסים זוגית במשך ארבעה חודשים - בשלב מסוים הוא אף עבר להתגורר בבית הוריה. בין החודשים יוני לספטמבר הוא גנב מבת זוגו 8,000 שקלים - כסף שאספו תלמידיה בשביל לטוס למסע לפולין.

עו"ד גיל באיער (יח"צ)

"יש לו בעיות מורכבות שמקשות עליו"

עו"ד גיל באיער, פרקליטו של מזרחי מסר לחדשות 2 באינטרנט כי "רותם מביע חרטה גדולה על הדברים שעשה ולוקח עליהם אחריות. לרותם יש בעיות מורכבות שמקשות עליו להתנהל באופן תקין ומהטעם הזה אני סבור שהפתרון הטוב ביותר הן בעבורו והן בעבור מניעת עבירות עתידיות, הוא טיפול בחלופה מוסדית מתאימה ולא בבית הסוהר‎".

הפרשה השנייה נחשפה בחדשות 2 באינטרנט בחודש שעבר, אז במפלג ההונאה במחוז תל אביב התקבלה תלונה על ידי תושבת העיר, בת 28, על כך שבחודשים האחרונים הבחינה כי מחשבון הבנק שלה נמשכו כספים בגובה עשרות אלפי שקלים - ללא אישורה או ידיעתה.

במשטרה מדגישים כי ייתכן ישנם קורבנות נוספים: "חשוב לנו לפנות לציבור ולקרוא לנשים שנפגעו ממנו לפנות אלינו למפלג הונאה בטלפון 03-6802266". מאז הפרסום הבלעדי לפני כשנתיים, הגיעו למערכת עשרות פניות מנשים נוספות הטוענות כי נפגעו ממעשיו של החשוד. חלקן טוענות כי עמדו עמו בקשרים קצרי מועד, כך שלדבריהן לא הצליח לגנוב מהן.