אחיו של אולמרט: "לא קיבלתי כספים מדכנר"

משפט הולילנד: אחיו של רה"מ לשעבר הכחיש היום בבית המשפט את קשריו עם שמואל דכנר - והוכרז כעד עוין. "אהוד לא ידע על מצבי הכלכלי, לא שיתפתי אותו", סיפר על הסתבכויותיו הכלכליות בשנות ה-90. "יש לכם צ'קים להראות לי? לא קיבלתי כספים משמואל דכנר"

יוסי אולמרט. ארכיון (חדשות 2)

דרמה היום במשפט הולילנד. יוסי אולמרט, אחיו של ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט, הוכרז כ"עד עוין" - לאחר שהכחיש קבלת כספים מעד המדינה בפרשה שנפטר, שמואל דכנר ז"ל, זאת בניגוד לעדות אחרת שנתן. אולמרט העיד במשרד התובע בוושינגטון ועדותו הועברה בווידאו בישראל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

התביעה ניסתה להוכיח בבית המשפט כי אהוד אולמרט ידע על הטענה שדכנר ז"ל העביר ליוסי אולמרט 10 צ'קים שסכומם הגיע לחצי מיליון שקלים. אחיו של רה"מ לשעבר שטח בפני בית המשפט את ההסתבכות הכלכלית שלו: "ב-1996 השקעתי את כל כולי בקמפיין לליכוד, כאשר לא נכנסתי הציע לי רה"מ דאז בנימין נתניהו שני תפקידים, שגריר בבריטניה ושגריר באו"ם. אם הייתי לוקח את בריטניה הוא היה נותן לי את התפקיד במקום, ביקשתי את האו"ם, ואז המתנתי במשך 11 חודשים עד אשר נתניהו נתן את זה למישהו אחר. בתקופה הזו לא לקחתי שום עבודה אחרת והמשמעות הכלכלית הזו הייתה הרת אסון".

לדביור, "טעות קריטית נוספת הייתה לרוץ לראשית עיריית רעננה, גם שם לא נבחרתי ולא הצלחתי להנות מהפירות. בתקופה ההיא אהוד (אולמרט) התנגד, הוא חשב שעליי להתמקד בקריירה האקדמית. גם אשתי לשעבר וילדיי לא התלהבו, ההתנגדות הייתה על רקע כלכלי, הם חששו שאפסיד. הייתה מודעות לכך שהיו בעיות כלכליות, לא הייתה לי הכנסה במשך 3 שנים. החל מ-1998 אחיי לא ידעו על הבעיות במצבי הכלכלי".

בתשובת לשאלת התובעת ליאת בן ארי, "מה ידע אחיך אהוד?", השיב יוסי: "אהוד לא ידע על מצבי הכלכלי, לא שיתפתי אותו, הוא היה עסוק בענייניו". התובעת הקשתה והטיחה בו, "בעדות שנתת ב-2004 אמרת שאהוד ידע על הקשיים, אך לא לעומק". יוסי השיב: "למיטב ידיעתי הוא לא ידע על מצבי הכלכלי".

דכנר ז"ל. "לא קיבלתי כספים" (חדשות 2)

בהמשך הכחיש כאמור יוסי אולמרט שקיבל כספים משמואל דכנר, זאת בניגוד למה שטען בעבר בעדותו במשטרה. התובעת בתגובה הקריאה לו את העדות והציגה מספר מקומות בהם אמר שקיבל צ'קים מדכנר. אולמרט הגיב: "אז אמרתי שאני לא זוכר וגם עכשיו אני אומר שאני לא זוכר, את מקריאה רק חלקים, שאלתי אותם אם יש להם צ'קים כאלו להראות לי והם אמרו שלא. יש לכם צ'קים להראות לי? לא קיבלתי כספים משמואל דכנר". בשלב זה הכריזה עליו התובעת כעד עוין וביקשה מבית המשפט לעבור לחקירה נגדית.

עו"ד בן ארי המשיכה, "אני מבקשת לומר שאתה לא אומר כאן את האמת, אם לא הייתה פגישה כלל, כיצד תיארת בפירוט כה רב את אשר היה בקפה אפרופו, את לחיצת היד עם דכנר, את סכומי הצ'קים? למה היית צריך לומר שאהוד אחיך קשור או לא קשור לכספים כפי שציינת בחקירה ההיא?". יוסי הגיב: "אני חוזר ואומר, תיארתי את הפגישה באופן טנטטיבי, התנתי את העניין רק בכך שיראו לי הוכחה כי אכן הפגישה התקיימה".