פרשת רמדיה: הפרקליטות ערערה על זיכוי המנכ"ל וטכנולוג המזון

לבית המשפט המחוזי בלוד הוגש ערעור נגד זיכויו של מנכ"ל חברת רמדיה לשעבר, גדעון לנדסברגר מעבירות של גרימת מוות ברשלנות וחבלה ברשלנות, ונגד זיכוי טכנולוג המזון בחברה, פרדריק בלק, שהורשע בגרימת מוות ברשלנות, מעבירה של חבלה ברשלנות

הורשע בגרימת מוות ברשלנות. בלק (עודד קרני, mako)

פרקליטות מחוז מרכז הגישה לבית המשפט המחוזי בלוד ערעור על פסק דינו של בית משפט השלום בפתח תקווה, נגד זיכויים של מנכ"ל חברת רמדיה לשעבר, גדעון לנדסברגר וטכנולוג המזון בחברה, פרדריק בלק מעבירה של חבלה ברשלנות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הערעור, שהוגש באמצעות עורכי הדין אור ממון, אורי רינצקי ושמעון לוי, הוגש נגד זיכויו של המנכ"ל לשעבר לנדסברגר מעבירות של גרימת מוות ברשלנות וחבלה ברשלנות ב-16 תינוקות שנפגעו בפרשה, וכן קבלת דבר במרמה, מעשה העלול להפיץ מחלה, הטעיית צרכנים בנסיבות מחמירות ואי מילוי הוראות תקן רשמי.

בנוסף לערעור נגד זיכויו של לנדסברגר, ערערה הפרקליטות נגד זיכויו של טכנולוג המזון בחברה, פרדריק בלק, מעבירה של חבלה ברשלנות בנוגע לשני תינוקות, לאחר שהורשע בגרימת מותם ברשלנות של שני התינוקות.

"כשליו של המנכ"ל היו חלק מהגורמים שהובילו לאסון"

בנוגע לערעור נגד זיכוי לנדסברגר, טענו בפרקליטות כי "כמנהל, היה לנדסברגר אחראי לייצור מנגנון ניהולי שיוודא את תכולת ובטיחות מזון התינוקות ששווק על ידי חברת רמדיה - תחת ניהולו". לטענת עורכי הדין "כשליו של המנכ"ל היו חלק מהגורמים שהובילו לאסון".

לפני כשלושה חודשים הרשיע בית המשפט את טכנולוג המזון של החברה בגרימת מותם ברשלנות של שני ילדים בגלל השימוש בפורמולת תחליף החלב הצמחי של החברה, ששווק בשנת 2003 - ולא הכיל את הוויטמין B1(תיאמין) בניגוד לתקנים המחייבים זאת. שני בכירי החברה הנוספים, המנכ"ל ואחד מבעלי המניות, זוכו מהאישומים, שלפיהם הם אחראים לפגיעה בעשרות תינוקות.

שופטת בית משפט בשלום בפתח תקווה, ליה לב-און, הרשיעה את בלק באישומים של גרימת המוות, אך החליטה לזכות את לנדסברגר ומילר. עם זאת, המנכ"ל לשעבר לנדסברגר הורשע בסעיף שולי של "אי מילוי הוראות תקן רשמי". בהחלטתה כתבה השופטת כי "המנהלים מעולם לא נכחו בפגישה או שיחה בנוגע להוצאת הוויטמין B1".

לנסברג: ביהמ"ש ידחה את הערעור

פרקליטיו של גידי לנדסברגר, עו"ד ד"ר ישראל לשם, עו"ד נדב ויסמן ועו"ד יובל ששון מסרו בשמו תגובה להחלטת הפרקליטות כי "לאחר שסגנית נשיא בית-משפט השלום שמעה את כל הראיות בתיק היא קבעה בצורה מפורשת וברורה - בפסק דין המשתרע על פני כאלף עמודים - כי האשמה בפרשה זו היא חברת הומאנה הגרמנית שייצרה את הפורמולה וכי לא נפל כל פסול בפעולותיו של מנכ"ל רמדיה לשעבר".

"לצערנו הרב הפרקליטות ממשיכה להתעלם מהעובדות בתיק ומקביעותיו הברורות והמנומקות של בית המשפט. אנו סמוכים ובטוחים כי בית המשפט המחוזי ידחה את הערעור".

"על בלק הוטל עונש מוגזם"

בעניין הערעור שהגישה הפרקליטות נגד זיכויו של טכנולוג המזון פרד בלק מאחד הסעיפים אמרו עו"ד נתי שמחוני ועו"ד אסף קליין שמייצגים אותו כי בית המשפט שגה עוד כשהרשיע אותו בעברות האחרות: "על בלק הושת עונש  החמור ובלתי מידתי. אנו נביא את הפרשה בכללותה לבחינתה של ערכאת הערעור תוך תקווה שעתירתנו תתקבל ותוברר חפותו של מר בלק", אמרו.