הקיוסק, החוף וגיסו של ראש העיר

כיצד קורה שמה שהחל כקיוסק צנוע על שטח ציבורי בחוף הים הופך למסעדה רחבת ידיים. איך זה, שכבר שנים שאיש בעיריית קריית ים לא פועל נגד הדבר, והאם זה קשור לקשר המשפחתי של הבעלים עם ראש העיר?

זה קורה לעיני כל בחוף המרכזי של קריית ים: קיוסק אחד, שהפך לבר ואחר כך למסעדה רחבת ידיים עם מאות כסאות - וכמעט הכל בניגוד לחוק וללא היתר. אבל העסק של גבי ברדוגו ממשיך להניב רווחים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"המקום קיים כבר 40-50 שנים", אמר ברדוגו להגנתו. "כל הזמן יש דילמות לגבי שמשיות ולגבי פרגולות. מבחינתי זה נראה לגיטימי בחוף ים ואין פה עניין של סכנה לציבור או משהו כזה. מה הבהילות והדחיפות לסגור את המקום כרגע?", תהה.

נראה כי לעיריית קריית ים שום דבר לא בוער. כבר עשור שהמקום הבלתי חוקי הזה מקבל רשיונות עסק. על צווי סגירה או הריסה אפילו לא חשבו. ואולי כאן, כדאי להזכיר, שברדוגו, הבעלים, הוא גם גיסו של שמואל סיסו - ראש העיר.

כשבעירייה היו אדישים, בפרקליטות ובמשרד הפנים נאלצו להתערב. כתב אישום פלילי הוגש נגד ברדוגו, וגם תביעה לצו הפסקת שימוש. במשפט התברר כי הקיוסק שאושר, בן 130 מ"ר, תפח למתחם של 700 מ"ר עם שמשיות, גדר עץ והכל על שטח ציבורי. השכירות החודשית, אגב, עומדת על סך של 55 שקלים בלבד.

אתמול, רגע לפני הקיץ, נגמרה החגיגה: בית המשפט קבע כי ברדוגו יימנע מכל שימוש במקרקעין. גם טענותיו שלפיהן העירייה עומדת לצידו ולא פעלה נגדו - נדחו בהחלטה. 

מעיריית קריית ים נמסר בתגובה: "עיריית קריית ים פעלה בדיוק כפי שמורה החוק ותמשיך לפעול בהתאם לכך גם בעתיד".