משפחת הנרצח תובעת את העירייה - שדרשה תשלום חובות ארנונה

רינה מושיאשווילי נאלצת להתמודד כבר שנה וחצי עם רצח בעלה. לאבל הכבד שנפל עליה, התלוותו בחודשים האחרונים גם חובות, שבהם נהג דוד לטפל וכעת צצים ועולים. עיריית נצרת עילית דורשת ממנה לשלם 200 אלף שקלים בגין חובות ארנונה, מהם לטענתה היו פטורים בשל אחוזי הנכות שהיו לבעלה. כעת מגיעה גם התביעה

דוד מושיאשווילי וזירת הרצח (חדשות 2)

בני משפחתו של דוד מושיאשווילי ז"ל, שנרצח לפני כשנה במהלך שוד בבנק הדואר, הגישו אתמול תביעה נגד עיריית נצרת עילית - בגין בקשתה לתבוע מהם כ-200 אלף שקלים על החזרי חובות ארנונה. לטענתם, אסור לעירייה לגבות מהם את הכסף, בשל אחוזי הנכות להם היה זכאי דוד. אלמנתו טוענת כעת כי אין לה דרך לשלם את הסכום.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מדברי המשפחה עולה כי על חלק מהחובות חלה התיישנות וחלק אחר נדרשו למרות שהמנוח היה נכה מאז שנת 2006. "עוברים עליי ימים מאוד קשים", סיפרה לחדשות 2 באינטרנט רינה מושיאשווילי, אלמנתו של דוד, בעקבות דרישת החוב של העירייה.

דוד מושאשווילי נורה למוות על ידי שודד רעול פנים בסניף בנק הדואר בנצרת עילית בינואר 2012, לאחר שהגיע למקום כדי לקבל את קצבת הנכות לה היה זכאי. החשוד במעשה נכנס לסניף בנק הדואר ואיים באקדח על הכספרית. זו לא חשבה פעמיים - ומסרה לו סכום כסף בלתי ידוע בתוך שקית. הוא פנה לעזוב את המקום עם השלל, אלא שאז חסם מושיאשווילי את דלת היציאה - ונפגע משני קליעים שירה לעברו השודד.

"לא יודעת איך לחיות בלעדיו"

"אחרי מותו התחלנו לגלות את הבעיות עם העירייה. אני אם לשישה ילדים ויש לי שלושה נכדים. אחרי שהוא נרצח התחילו לצוץ כל הדברים", היא סיפרה. "דוד היה מטפל בהכל, אני לא ידעתי כלום". לדבריה, ב-2006 עבר אירוע מוחי, שלאחריו קיבל אישור נכות. "אז היינו צריכים לקבל פטור מתשלום הארנונה", היא אומרת.

"אין לי דרך לשלם את החוב הזה. קיבלתי צו עיקול על הבית ואני כבר לא יודעת מה לעשות", היא אומרת. "חלק מהחובות הם מלפני 15 שנה. אני רוצה שייתנו לי הזדמנות להתחיל דרך חדשה. במקום שבו בעלי נרצח אני לא יכולה לדרוך. מגיל 17 וחצי אנחנו ביחד ואני לא יודעת איך לחיות בלעדיו".

עו"ד אברהם קרן (יח"צ)
עורך דינה של מושיאשוולי, אברהם קרן, הדגיש: "מדובר בתביעה שאינה בקשה הומנית ולא מסתמכת על הטרגדיה שעברה רינה, אלא נשענת על יסודות חוקיים שאין לעירייה סמכות לגבותם. היה מצופה מהעירייה לפעול כמתבקש ממנה ולא להקשות על המשפחה בנקיטת הליכים שאינם חוקיים כנגדה". עורך הדין הדגיש כי בני המשפחה נפגשו עם ראש העיר ועם מנהלת אגף הגבייה, ו"כלום לא זז". לדבריו, "לא נותרה לנו ברירה אלא להגיש תביעה". מדובר בתביעה שהיא גם ייצוגית, וקוראת לטפל בכלל המקרים מסוג זה, בהם דורשת העירייה מהתושבים לשלם חובות שחל עליהם חוק ההתיישנות.

מעיריית נצרת עילית נמסר בתגובה: "כתב התביעה טרם נמסר לעירייה כך שאין באפשרותנו להגיב באופן ענייני ומקצועי לטענות המועלות בו". עם זאת הדגיש ראש עיריית נצרת עילית שמעון גפסו כי "אם ניתן יהיה לבטל את החוב מבחינה חוקית, לא אתנגד לכך ואף אתמוך".