8 שנות מאסר נגזרו על יבואן סמים

הנאשם, בן 30 מהרצליה הורשע בכך שהפעיל רשת לייבוא סמים מסוג קוקאין ממדינות דרום אמריקה בהן התגורר עד לפני כשנתיים, ובמקביל הפעיל מעבדה בישראל בה הוכנו הסמים להפצה. הצעיר שהורשע בהפעלתם של גורמים נוספים בדרום אמריקה שסייעו לו בביצוע העבירה, טען כי כל מעשיו נבעו ממצבו הכלכלי הקשה והסתבכויות בשוק האפור

ייבא במשך שנים קוקאין לישראל, אילוסטרציה (ימ"ר נגב, משטרת ישראל)

בית המשפט המחוזי בחיפה גזר על גבר כבן 30 שמונה שנות מאסר, זאת לאחר שהורשע בייבוא וייצור סמים מסוג קוקאין. על פי כתב האישום, הודה האיש כי עד לשנת 2011 עסק בייבוא הסמים ממדינות דרום אמריקה בהן התגורר, ומאוחר יותר אף הפעיל מעבדה בישראל בהם נהג להכינם להפצה בארץ.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

מכתב האישום המתוקן שהוגש לידי בית המשפט, עולה כי הנאשם, גור ברון, היה פעיל בתהליך הממושך בו ייבא הסמים לשטח הישראל. ברון אף הפעיל מספר אנשים נוספים במדינות דרום אמריקה שסייעו לו בייבוא הסם המסוכן עד לפני כשנתיים, אז חזר להתגורר בישראל. במהלך תקופה זו, הקים ברון את המעבדה בישראל שעסקה בטיפול בסמים שיובאו, באריזתם ובהכנתם לצורך הפצה לגורמים בארץ.

השופט רון שפירא הבהיר כי במועד בו נתפס ברון, הוא החזיק בידיו 700 גרם קוקאין, כמות אשר יש בה כדי לייצר אלפי מנות סם. השופט ציין כי בעת מתן גזר הדין, לא הסתפק בית המשפט בעבירות החזקת הסם, אלא עסק גם בייבוא ובסחר של סם בכמויות שטרם נודעו לרשויות החוק במשך תקופה ממושכת.

"ייבא סמים בשל מצבו הכלכלי"

במהלך המשפט, טענו סנגוריו של ברון כי יש להקל בעונשו, זאת בשל מצבו הכלכלי הקשה אליו נקלע כתוצאה מהסתבכות בשוק האפור. הסנגורים טענו בשם משפחתו של הנאשם כי כל העבירות שביצע נועו לסייע לו להתגבר על המשבר אליו נקלע. ואולם, בעת מתן גזר הדין הבהיר השופט כי מצבו הכלכלי העגום של ברון אינו יכול לשמש כעילה להקלה בעונש. יתרה מכך. "הסתבכותו של ברון היא בגדר כניסה לסיכון במודע וברצון, ולא ניתן להיתלות בכך בשל מאוחר יותר כצידוק לביצוע עבירות", כתב השופט בגזר הדין.

בנוסף לשמונה שנות המאסר בפועל, גזר השופט על ברון ענושי מאסר על תנאי למשך 30 חודשים, בהתאם לעבירות שיוחסו לו. השופט אף הורה לחלט את סכום הכסף שנשא עמו ברון בעת שנעצר על ידי המשטרה.