אישום: ירה למוות באשתו כי ביקשה גט - לעיני בתם

לבית משפט המחוזי בלוד הוגש היום כתב אישום נגד תושב מרכז הארץ בן 52, מאבטח במקצועו, בגין רצח בכוונה תחילה של אשתו בגלל שלטענתו, היא "מיררה את חייו". מהאישום עולה כי המעשה המחריד התרחש לעיני בתם של השניים, בת 14

פרקליטות מחוז מרכז הגישה הבוקר לבית המשפט המחוזי בלוד כתב אישום בגין רצח בכוונה תחילה נגד המאבטח, בן 52, שירה למוות באשתו בחודש שעבר לעיני בתם, בת 14. כתב האישום מתבסס על עדותה של הבת שראתה את אביה יורה באמה פעם אחת מול עיניה - ופעם נוספת לאחר שהרחיק אותה מהמכונית.  

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מנגד, דבק האב בגרסתו שעל פיה נפלט כדור מאקדחו מבלי שהתכוון לירות באשתו. במקביל להגשת כתב האישום, ביקשה הפרקליטות מבית המשפט להאריך את מעצרו של המאבטח עד תום ההליכים המשפטיים נגדו.

מהאישום, שהוגש על ידי עורכת הדין קרן לוי, עולה כי "הנאשם, שהחזיק באקדח מתוקף תפקידו כמאבטח - לא השלים עם רצון המנוחה להתגרש ממנו, ומשהבין כי היא אינה מעוניינת לחזור אליו וכי רצונה בפרידה הינו סופי - גמלה בליבו ההחלטה להמיתה".

בכתב האישום מתוארות השעות שקדמו לאירוע - האחרונות בחייה של אשת המאבטח: "בשעות הצהריים יצער עמה קשר הנאשם וביקש ממנה שתגיע לאסוף אותו בערב ברכבם המשותף. במהלך הנסיעה שוחחה המנוחה עם הנאשם ונסיתה לעודדו ולשכנעו כי מהלך הגירושין יהיה נכון לשניהם. בשלב מסוים ביקש לעצור את הרכב בצד בטענה כי עליו לרדת שם".

"משסבר כי המנוחה עדיין בחיים - ירה בראשה ירייה נוספת"

בעוד הם מדברים, כך מפרטי האישום, שלף הנאשם את האקדח, אחז בידו השמאלית בראשה של המנוחה וירה ירייה אחת - תוך שהוא אומר לה "יא ארורה", והכל בנוכחות בתם הקטינה ששהתה באותה העת ברכב.

"ירה בראשה ירייה נוספת". זירת האירוע (חדשות 2)

לאחר מכן, נכתב, נותר הנאשם לשבת ברכב והבת נמלטה מהמקום. המאבטח מואשם עוד, כי "לאחר זמן קצר יצא, ניגש לדלת הנהג ברכב ובדק את מצב הדופק שלה. משסבר כי המנוחה עדיין בחיים, נכנס שוב לרכב, נטל את האקדח שהיה מונח לרצפת הרכב תחת מושב הנוסע הקדמי וירה בראשה ירייה נוספת".

בעדותו הראשונה מסר המאבטח כי ביצע את המעשה בשל כך שאשתו "מיררה את חייו" וטען ל"אי שפיות". בהמשך, הוא מסר גרסה שונה שלפיה מדובר בשתי פליטות כדור. יחד עם זאת, יש לציין כי בידי המשטרה עדותה המפורטת של הבת שנכחה באירוע מתחילתו ועד סופו - ואף שחזרה את רגעי האימה.

עדות הנערה נמצאה מהימנה

תיק החקירה מבוסס על עדותה המרכזית של הבת, שסיפרה כיצד אביה ירה פעמיים באמה. במהלך החקירה האב הכחיש את החשדות וטען שמדובר בפליטת כדור.

עדותה של הנערה, שנבדקה על ידי שלושה חוקרים, נמצאה מהימנה. החוקרים הסתמכו על העדות הזאת וחיכו לממצאים הבליסטיים מהמעבדה, שאימתו את עדות הנערה. לבני הזוג שלושה ילדים, ושלושתם הפכו לעדים מרכזיים. משפחתה של האם נשמה לרווחה כשנודע להם שיוגש נגד הבעל כתב אישום בגין רצח. האב החשוד שתק לאורך כל החקירה.

פרקליטו של הבעל החשוד, עו"ד אבי חימי, אמר בעקבות ההחלטה להאשימו ברצח: "מרשי אהב אהבת נפש את אשתו. כדור נפלט לו, הוא לא התכוון בשום שלב לירות בה. את הכל נוכיח כשניחשף לחומר החקירה".

"אכן הוגש כתב אישום חמור. זהו מקרה טרגי ומצער, אך עם זאת מרשי עדיין עומד על כך כי הכדורים נפלטו מנשקו בתאונה טראית ולא במעשה מכוון", הוסיף עו"ד חימי. "המקרה ייבחן אל מול ראיות בבית המשפט ולא בכיכר העיר", סיכם.