בקשת החנינה של קצב צפויה להדחות

שרת המשפטים קיבלה את דוח שב"ס לפיו הנשיא לשעבר לא מכיר באונס בו הורשע ולא מביע חרטה על מעשיו, ופנתה במכתב לנשיא בו היא קוראת לפרס לא לחון את קודמו בתפקיד

נשיא המדינה לשעבר משה קצב אמנם ביקש מהנשיא הנוכחי שמעון פרס חנינה שתאפשר את קיצור העונש שנגזר עליו בגין הרשעתו באונס, אבל הערב נראה שהבקשה הזו תדחה והוא ימשיך לרצות את עונשו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

שרת המשפטים ציפי לבני כתבה לאחרונה לנשיא פרס כי היא ממליצה לדחות את בקשתו של הנשיא לשעבר. משרד המשפטים למעשה מאמץ בכך דוח של שירות בתי הסוהר לפיו אין שחר לטענתו המרכזית של קצב כי אסירים אחרים מקשים עליו את ריצוי עונשו ומתנכלים לו בשל זהותו.

דוח שב"ס קובע עוד כי קצב לא מכיר במעשיו או מביע חרטה, אלא ממשיך להציג עצמו כקורבן של מערכת המשפט. "שונים היו דברים", כתבו בדוח, "אם קצב היה לוקח אחריות על מעשיו ומביע צער, ואז היה מקום לחמלה אליו ובעיקר לבני משפחתו, שהלב יוצא אליהם".

לקצב נותרו עוד חמש שנות מאסר לרצות במסגרת העונש שנגזר עליו אם לא יקוצר עונשו בשליש, כפי שמסתמן כעת. אגב, בסיבוב הקודם של ציפי לבני במשרד המשפטים, לפני כשש שנים, היא קראה לנשיא לשעבר שלא להסתפק בנבצרות מתפקידו, אלא להתפטר בשל החקירה שמתנהלת נגדו - והבשילה בסופו של דבר גם לכדי כתב אישום, הרשעה, ועונש מאסר ארוך.