עונשי מאסר לשתי מטפלות שהתעללו בחוסים

4 שנות מאסר נגזרו על עדי רווח ושנתיים מאסר על אורלי וונדה, שהועסקו במעון החוסים אילנית בפרדס חנה והורשעו בהתעללות בחסרי ישע. בין היתר, גרמו השתיים למאושפזים לבצע מעשים מיניים אחד בשני. "במקום להגן עליהם, הפכו אותם לכלי שעשוע לסיפוק גחמותיהן", נכתב בגזר הדין

שוטר מחוץ למעון חוסים, ארכיון (חדשות 2)

בית המשפט המחוזי בחיפה גזר היום עונשי מאסר של שנתיים-ארבע על אורלי וונדה, בת 24, ועדי רווח, בת 25, שעבדו כמטפלות במעון החוסים אילנית בפרדס חנה והורשעו בהתעללות בחוסים חסרי ישע ובגרימת ביצוע מעשים מיניים של החולים זה בזה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

שתי הנאשמות הורשעו בשורת עבירות ובהן גרם מעשה סדום, גרם מעשים מגונים והתעללות נפשית ומינית בחסרי ישע על ידי האחראי. רווח הורשעה בנוסף גם בהתעללות נפשית בחסר ישע על ידי אחראי ובמקרה נוסף של גרם מעשים מגונים. וונדה הורשעה בנוסף, גם בעבירת סיוע לגרם מעשים מגונים.

הרכב השופטים בראשות יוסף אלרון, סגן נשיאת בית המשפט, גזר שנתיים מאסר על וונדה וארבע שנים על רווח. השופט אלרון הדגיש בהחלטתו: "המעשים מעוררים סלידה רבה ושאט נפש".

"ניצלו את מצבם של החוסים במקום להגן עליהם"

שתי הנאשמות, שהועסקו בתום שירותן הצבאי, ב"עבודה מועדפת" כמטפלות במוסד שיקומי בו מאושפזים חוסים הסובלים מפיגור שכלי ונפשי קשה ביותר, הורשעו - כל אחת לפי חלקה - בכך שגרמו לחוסים לבצע מעשים מיניים זה בזו. "כל זאת עשו לשם ביזוי מיני של אותם חוסים, ואלו רק חלק מהמעשים בעלי האופי המיני בגינם הורשעו הנאשמות", נכתב בגזר הדין.

השופטים הבהירו כי התמונה הכללית שהתקבלה ממארג הראיות היא כי הנאשמות ניצלו את מצבם של החוסים ובמקום להגן עליהם הפכו אותם לכלי שעשוע לסיפוק גחמותיהן והורו להם לבצע מעשים בעלי אופי מיני האחד בשני.

בנוסף לעבירות המין הן ביצעו גם עבירות של "התעללות נפשית בחסרי ישע, על ידי אחראי", כגון קללות כלפי חוסה - (שהוקלטו במכשיר הסלולארי של וונדה) וליפוף נייר טואלט סביב ראשם של חוסים, על-ידי רווח וצילומם. השופטים קבעו כי חלקה של רווח בעבירות היה דומיננטי ומרכזי יותר באופן משמעותי מחלקה של וונדה.

השתיים הגיעו הבוקר לבית המשפט מלוות בבני משפחותיהן. סנגורן, עורך הדין יובל זמר, אמר בעקבות ההחלטה: "נלמד את גזר הדין ונבדוק את האפשרות לערער לבית המשפט העליון".