המתלוננת נגד שחרורו של אפרתי: "אין שום סיבה שישתחרר מוקדם"

ועדת השחרורים החליטה לקצר את עונשו של מאבטח הרמטכ"ל לשעבר ארז אפרתי שניסה לבצע מעשה סדום, לא לפני ששמעה אותו ואת המתלוננת. "אני עדיין לא הולכת לבד בלילה", אמרה בבכי הצעירה. "אני מתבייש", השיב. פרסום ראשון של פרוטוקול הדיון

אפרתי בבית המשפט, ארכיון (פלאש 90)

זה מול זה התייצבו היום (שני) מאבטח הרמטכ"ל לשעבר ארז אפרתי והמתלוננת שבה ניסה לבצע מעשה סדום לפני מספר שנים. המפגש הטעון התרחש בוועדת השחרורים שליד שב"ס, בדיון שבו ביקש אפרתי לקצר את עונשו בשליש, המתלוננת מנגד דרשה למנוע את שחרורו המוקדם של האיש שהפך את חייה לגיהנום. פרוטוקול הדיון, שמתפרסם כאן לראשונה, חושף את הקשיים שחוותה הצעירה בשנים שחלפו, ואת תהליך השיקום של אפרתי בבית הסוהר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"קוראים לי י', אני בת 27, לפני חמש שנים הותקפתי על ידי ארז אפרתי, היה לי חשוב להגיע היום כדי שתשמעו אותי", אמרה המתלוננת ופרצה בבכי. "רק כשכל התהליך המשפטי נגמר התחיל השיקום שלי, בתקופה הזו היה לי מאוד קשה לצאת מהבית, ללכת לבד בלילה, אני עדיין לא הולכת לבד בלילה אלא בליווי, יש תקופות שהן קשות יותר קשות".

המתלוננת, שהותקפה על ידי אפרתי בנמל תל אביב לאחר ששתה לשוכרה במהלך מסיבת הרווקים שלו, דרשה מנציגי הוועדה שלא לקצר את עונשו - על מנת להקל על תהליך השיקום שלה. "נגזרו עליו שמונה שנים ואני חושבת שאין שום סיבה שהוא ייצא אפילו יום אחד לפני מה שהוא קיבל", אמרה בקול רועד. "בשבילי ובשביל תהליך השיקום שאני עוברת, אני חושבת ומבקשת שזה לא יקרה. הפגיעה שלו לא הייתה רק מהאירוע עצמו, גם אחריו הוא המשיך להכחיש ולספר סיפורים".

אפרתי: "אפשרו לי לחזור לורד שמחכה לי שנים"

מול המתלוננת התייצב אפרתי, נבוך ומבויש, וביקש את סליחתה. "אני מרגיש שאין לי איך לתקן את מה שעשיתי, אין לי איך להטיב איתך", אמר האסיר. "הדחקתי והתעלמתי מהקשיים שהיו לי בילדות , בגיל 8 אבא שלי התאבד, אני יודע שזה לא מעניין אותך, את לא אשמה בבעיות שלי, כל כולי מצטער שפגעתי בך".

"הייתי שיכור מאוד והחשיפה והשילוב ביחד וכל מה שהיה התפרץ החוצה בצורה הכי מכוערת ועלובה", סיפר מאבטח הרמטכ"ל לשעבר. "מהשניה שהבנתי מה עשיתי לא ידעתי איך לעמוד מול זה...לא לקחתי אחריות בהתחלה מהפחד והבושה, לעמוד מולך בעימות ולשתוק כמו אפס".

אפרתי פנה לנציגי ועדת השחרורים וסיפר על שיקומו ועל בת זוגו שעדיין ממתינה לו מחוץ לשערי הכלא. "נתנו לי להתקדם ולהתפתח, להיות עוזר הוראה, אני מלמד בכיתה...", אמר והחל לבכות. "אני מבקש מהוועדה - אפשרו לי לחזור הביתה, לורד שמחכה לי שנים, לבן שלי, לקחת אחריות גם בזה, אני אעבוד, אני אקח אחריות במעשים ואשלם כסף כל חודש על הפיצוי האזרחי".

למרות העדות הדרמטית של המתלוננת, החליטה ועדת השחרורים להיענות לבקשתו של אפרתי ולקצר את עונשו בשליש, דבר שעשוי להביא לשחרורו המיידי ממאסר בכלא צלמון. בשלב הראשוני הוחלט לעכב את ביצוע ההחלטה, בשל ערעור שצפויה פרקליטות המדינה להגיש.