מפקד משטרה הורה "לדרוס" מתנחל

לפני כשנתיים, בתום ביצוע עבודות הריסת מבנים לא חוקיים במאחז עלי עין שבדרום השומרון, יידו מספר מתנחלים אבנים לעבר הניידת שבה נסע מפקד סנ"צ יורם אקוע. בתגובה, הורה האחרון לנהגו "לדרוס" אחד מהם, שנצפה נמלט מהמקום. כך זה נראה

מפקד משטרת בנימין, סגן-ניצב יורם אקוע, הורה לפקוד שלו לדרוס מתנחלים שיידו לעבר השוטרים אבנים. זה קרה במהלך פינוי מאחז בלתי-חוקי לפני שנתיים - אבל התמונות נחשפות כעת.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

האירוע התרחש במאחז עלי עין, בסמוך להתנחלות שילה שבדרום השומרון, אז סיימו כוחות הביטחון לבצע הריסות בתים בלתי חוקיים, ולאחר מכן, כשהיו בדרך לעזוב את המקום - יודו לעברם אבנים.

בסרטון שנחשף והגיע לידי חדשות 2 נראה מפקד משטרת בנימין, סגן-ניצב אקוע, כשהוא מורה לשוטר שנוהג בניידת ל"סגור את החלון, סע עליו!", בהתייחסו למתנחל שנמלט מהמקום. "לא לפחד, סע, דרוס אותו!", נשמע קולו של הקצין הבכיר. "סע אליו ימינה. סע ימינה", פקד מפקד משטרת בנימין על נהג הניידת.

עורך הדין דוד הלוי מעמותת "חוננו", אמר כי "מבלי כמובן להצדיק את יידוי האבנים - אין ספק שמדובר בפקודה בלתי חוקית בעליל ובהתנהלות חמורה ביותר של קצין משטרה. בכל מקום מתוקן - אותו קצין משטרה היה צריך לסיים את תפקידו".

מתברר, כי בנושא הוגשה תלונה למחלקה לחקירות שוטרים במשרד המשפטים, אך "למעשה, מח"ש בכלל לא חקרה את התלונה שלנו", אמר עורך הדין הלוי. "הם שימשו כחותמת גומי ונתנו לפרקליטות להגיש כתב אישום שלא היה צריך להיות מוגש כלל", הוסיף.

ממשטרת ישראל נמסר בתגובה כי "האבנים והבלוקים סיכנו את חייהם של השוטרים. הסרטון יועבר למחלקה לחקירת שוטרים".