מורה רחיפה נאשם בגרימת מוות ברשלנות

שנתיים חלפו מאז תאונת מצנחי רחיפה טראגית במהלכה נהרג אמיר בלץ. כתב האישום שהוגש נגד מדריכו, ארנון הורוביץ, בגין גרימת מוות ברשלנות, חושף את הפרטים המלאים מיום התאונה – זו הייתה טיסתו הראשונה של בלץ, במזג אוויר לא שקט ומבלי שהציוד שלו נבדק לפני כן על ידי הורוביץ, שהיה גם הבעלים של בית הספר לרחיפה

המדריך נאשם בגרימת מוות ברשלנות. אילוסטר (רויטרס)

כבר בצניחת הרחיפה הראשונה שלו איבד אמיר בלץ את חייו. זה קרה בתחילת חודש אפריל 2010 - לפני קצת יותר משנתיים. היום הוגש כתב האישום נגד מדריכו והבעלים של בית הספר "עגור" בו הודרך, ארנון הורוביץ.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

סעיף האישום היחיד בכתב האישום חמור במיוחד - גרימת מוות ברשלנות. כתב האישום שהוגש נגד הורוביץ חושף את פרטי יום התאונה. בשעות הבוקר של אותו היום נסע הורוביץ יחד עם בלץ ועוד ארבעה חניכים לאתר בו ביצעו את הרחיפה, ליד קיבוץ מבוא חמה שבדרום רמת הגולן, כדי לבצע את טיסת הגובה הראשונה שלהם בקורס.

גם מזג האוויר, שהוגדר כ"לא יציב ובעל משבי רוח משתנים", לא הרתיע אותם מלבצע את הטיסה כמתוכנן. הורוביץ הוסיף והזניק את חניכיו, אחד אחר השני, בהפרש של דקות, כך שברגעים רבים היה יותר מאחד בהם באוויר, מה שלא אפשר לו על פי כתב האישום לשמור על קשר עין רציף עם כל אחד מהם.

עוד נכתב במסמך כי הורוביץ לא בדק את ציוד הרחיפה ששימש את המנוח ולא ווידא את תקינותו, וכך לא הבחין כי בתוך המצנח היו אז חול ואבן כורכר. בלץ שהה באוויר קרוב ל-40 דקות. רק לאחר שהחניך החמישי הוזנק גם הוא ראה הורוביץ שבלץ עדיין נמצא באוויר וניסה להנחות אותו לכיוון הנחיתה.

בעקבות תקלה במצנח בלץ איבד שליטה והחל להתקרב במהירות אל הקרקע. החניכים האחרים הפנו את תשומת ליבו של הורוביץ לקשייו של בלץ באוויר והוא ניסה לתדרך אותו בעזרת מכשיר קשר, אך היה זה מאוחר מדי. בלץ פגע בקרקע בעוצמה ומת.

"מדריך רחיפה סביר יכול היה, בנסיבות העניין, להיות מודע לאותה תוצאה קטלנית. רשלנותו של הנאשם התבטאה במעשיו", כתבו בפרקליטות בכתב האישום שהוגש לאחרונה לבית המשפט המחוזי בנצרת.