ועדת השחרורים החליטה: מאבטח הרמטכ"ל לשעבר עשוי להשתחרר מהכלא

ועדת השחרורים החליטה לקצר את עונשו של ארז אפרתי, מאבטח הרמטכ"ל לשעבר שהורשע בניסיון לבצע מעשה סדום בצעירה שאותה פגש לאחר מסיבת הרווקים שלו. שחרורו נדחה באופן זמני בעקבות כוונת פרקליטות המדינה לערער על ההחלטה

אפרתי בבית המשפט, ארכיון (חדשות 2)

ועדת השחרורים שליד שירות בתי הסוהר שהתכנסה היום (שני) החליטה לקצר בשליש את עונשו של מאבטח הרמטכ"ל לשעבר, ארז אפרתי, שהורשע בניסיון לבצע מעשה סדום בצעירה ונידון לשמונה שנות מאסר. בעקבות ההחלטה, צפוי אפרתי להשתחרר בקרוב ממאסרו בכלא חרמון.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הוועדה התכנסה לבקשת פרקליטיו של אפרתי, שביקשו לקצר את עונשו בשל התנהגות טובה ושיקומו במהלך תקופת המאסר. עם זאת, הוחלט לעכב את ביצוע ההחלטה ולדחות את שחרורו המידי, זאת בשל פנייה שהגישה פרקליטות המדינה שצפויה לערער על כך.

בשנת 2010 נידון אפרתי, ששימש כמאבטחו של הרמטכ"ל דאז גבי אשכנזי, לשמונה שנות מאסר בפועל. הוא הודה והורשע במסגרת הסדר טיעון עמו בניסיון לבצע מעשה סדום בצעירה שאחריה עקב ואז תקף - לאחר ששתה לשוכרה במסיבת הרווקים שלו.

שנתיים לאחר מכן, במהלך משפט הנזיקין שהתקיים נגדו, הודה אפרתי במעשים והביע עליהם צער עמוק. "אני אשם, אני אחראי, בהתנהלותי חסרת האחריות הבאתי לנזק בפגיעה בגופה של הקורבן. אינני צריך מומחים שיאשרו זאת, די לי בעדותה של הבחורה המסכנה", אמר אז לשופטת.