התייתמו - והוטרדו מינית על ידי האב המאמץ

בית המשפט גזר כ-6 שנות מאסר על גבר שהטריד מינית את שתי בנותיו המאומצות, שהתייתמו מהוריהן. "הוא ניצל את פגיעותן, חולשתן ותלותן בו", נכתב בגזר הדין. עוד נקבע כי ישלם פיצויים לשתי הבנות

ניצל את תמימותן. אילוסטרציה (רויטרס)

בית המשפט המחוזי בתל אביב גזר הבוקר חמש שנות מאסר ועוד עשרה חודשים על אב מאמץ כבן 63 שביצע עבירות מין בשתי ילדות שהועברו לחסותו לאחר שהוריהן נהרגו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על פי כתב האישום, המקרה הראשון אירע בשנת 2005, אז הנאשם נכנס בשעות הלילה לחדר שבו ישנה בתו המאומצת א', ובעודה ישנה - נגע באצבעותיו באיבר מינה מעל לבגדיה. היא הדפה אותו ברגלה וקראה לעברו: "מה אתה עושה?!". המקרה השני אירע לאחר חג הפסח בשנת 2005, אז בבוקר יום שבת נכנס הנאשם לחדר שבו ישנה ונגע בידו בחזה שלה.

גם האחות הקטנה סבלה מאביה המאמץ. כתב האישום מתאר כיצד עיסה את גבה של המתלוננת, ונגע לה בחזה ובישבנה כשהייתה נערה בת פחות מ-16. הוא הורשע בביצוע מעשים מגונים בנסיבות אינוס משנת 2005 עד שנת 2009 - אז אזרה המתלוננת אומץ ומתוך חשש לגורל הצפוי לאחותה הקטנה מידיו של הנאשם דיווחה על המעשים.

"ניצל את פגיעותן וחולשתן של הבנות"

"התסקיר קובע כי המתלוננות נפגעו על ידי הנאשם בעודן צעירות כאשר האחרון מנצל את פגיעותן, מועדותן להיפגע, חולשתן ותלותן בו, בהיותו אביהן המאמץ, בעקבות מות הוריהן. לפי הערכת שירות המבחן, הנפגעות סובלות מתסמינים פוסט טראומתיים ומנזקים קשים", נכתב בגזר הדין.

הנאשם ישלם פיצוי של 50 אלף שקל למתלוננת א' ופיצוי בסכום של 110 אלף שקל למתלוננת ב'. בית המשפט גזר עליו גם 48 חודשי מאסר על תנאי למשך 3 שנים.