אישום נגד רוצח זהבה צ'קול: חנק למוות והשליך הגופה

פרקליטות מחוז מרכז הגישה היום לבית המשפט המחוזי בלוד כתב אישום נגד אריציה אקאל סונגו, אזרח קונגו כבן 30 שרצח את זהבה צ'קול בחניקה בחדר מלון "כרמל" בנתניה - ואז השליך את גופתה מהחלון

זהבה צ'קול ז"ל (פייסבוק)

חנק, הכה - והשליך את גופתה מהחלון: בית המשפט המחוזי בלוד הגיש היום כתב אישום נגד אריציה אקאל סונגו, אזרח קונגו בן 30 הנאשם ברצח הצעירה זהבה צ'קול במלון "כרמל" בנתניה בחודש שעבר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על פי כתב האישום, סונגו הגיע לישראל מקונגו ולאחר שנותר ללא קורת גג, ביקש מחברו שיארח אותו בדירתו השכורה במלון. במהלך שהותו בדירה הכיר את זהבה צ'קול.

בערב ה-26 במרס הגיע סונגו למלון "כרמל" בנתניה, שם נפגש עם זהבה לאחר שהמתינה לו קרוב ל-4 שעות. זהבה, שכעסה על הנאשם שאיחר, דרשה כי ישלם לה 200 שקלים שהיה חייב לה.

אמה של זהבה עם תמונת בתה (חדשות 2)

"אחרי הרצח - הלך לישון וקם לעבודה כרגיל"

סונגו ניסה להתחמק מהתשלום ואמר לצ'קול כי ברשותו רק 100 דולר. לכן, הוא הציע לה להמתין לבוקר המחרת כדי שיוכל להמיר את הדולרים לשקלים ולשלם לה את החוב. בתגובה - איימה זהבה שאם לא ישלם לה מיד, היא תפתח את החלון ותצעק שתקף ואנס אותה. אז גמלה בלבו של הנאשם ההחלטה להמיתה, כך על פי כתב האישום.

מיד לאחר מכן התנפל על צ'קול, חנק אותה בידו וסטר לה בידו השנייה. בהמשך, כשהבחין כי אינה נושמת וכי אין בה רוח חיים, פתח את חלון חדרו והשליך את גופתה של צ'קול החוצה. לאחר המעשה הלך לישון וקם לעבודתו בשעה 5:00 בבוקר של יום המחרת.

כמה שעות מאוחר יותר נמצאה גופתה של צ'קול על ידי עובר אורח. סונגו נעצר יחד עם חברו, שחקן באחת הקבוצות בליגת העל בכדורגל. לאחר שנחקר, הוא הודה במעשים ושיחזר את הרצח.