בשל הימלטות האסיר: המלצה להדיח את מפקד כלא "הדרים"

נציב שב"ס הודיע לגונדר משנה דקר אילת כי הוא שוקל להדיחו מתפקידו, לאחר שהאסיר מיכאל ירוסלבסקי הצליח להימלט בזמן שאושפז בבית החולים "מאיר". בעקבות מסקנות ועדת החקירה בפרשה, גם סגן מפקד הכלא וקצין המבצעים בסכנת הדחה. שני הסוהרים ששמרו על האסיר, ונאזקו על ידו האחד לשני – יועמדו לדין משמעתי

בעקבות מסקנות ועדת החקירה על נסיבות בריחתו של האסיר מיכאל ירוסלבסקי, הוחלט בשב"ס על המלצות חמורות ושימועים לבכירי כלא "הדרים". נציב שב"ס, רב גונדר אהרון פרנקו, הודיע למפקד כלא הדרים, גונדר משנה דקר אילת, כי הוא שוקל להדיחו מתפקידו לאלתר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

לפי ההמלצות שעלו מדוח החקירה, מפקד הכלא צפוי לעמוד לדין משמעתי. כמו כן קובעת ההמלצה כי לא יוכל למלא תפקיד פיקודי בשלוש השנים הקרובות.

האסיר ירוסלבסקי נמלט לפני כחודש בזמן שאושפז בביה"ח "מאיר" בכפר סבא. הוא ניצל את העובדה שהמפתחות לאזיקים, שבהם נאזק למיטתו, נפלו לאחד הסוהרים מבלי ששם לב. כשהסוהר יצא לשירותים, הצליח ירוסלבסקי לפתוח את האזיקים, להוציא את אקדחו של סוהר נוסף שישן בחדר, ותחת איומי אקדח כפה על שני הסוהרים לאזוק האחד את השני.

הוא נמלט מבית החולים, ובחלוף כשעתיים אותר על ידי טייס מסוק המשטרה כשהוא מסתתר בין השיחים סמוך לכביש 4 .

לאור ממצאי החקירה, הודיע הנציב פרנקו בשימועים גם לסגן מפקד כלא הדרים ולקצין המבצעים של הכלא כי הוא שוקל את ההמלצה. שני הסוהרים ששמרו על ירוסלבסקי, יועמדו לדין משמעתי והמשך שירותם בשב"ס יישקל.