מסתמן: אם שרצחה 3 מילדיה תרצה עד 18 שנות מאסר בלבד

בית המשפט המחוזי בבאר שבע צפוי לאשר מחר את הסדר הטיעון עליו חתמה הפרקליטות עם אחלאס אלערג'אן, אם מרהט שרצחה באכזריות שלושה מילדיה הקטנים לפני שנתיים וחצי. האם תודה במעשים בנסיבות של אחריות מופחתת, והפרקליטות תדרוש להטיל עליה עונש של עד 18 שנים

שניים מהילדים שנרצחו, (חדשות 2)

עונש של עד 18 שנות מאסר בלבד על רצח שלושה ילדים קטנים: לפני שנתיים וחצי רצחה אחלאס אלערג'אן, אז בת 26, שלושה מילדיה - עבד בן 7, מרים בת 5 ודלאל בת השנה, ואף ניסתה לרצוח את בתה הרביעית. היום מסתמן שהיא צפויה לרצות עונש מאסר של עד 18 שנים בלבד - במקום לרצות עונש של שלושה מאסרי עולם, זאת לאחר שחתמה על הסדר טיעון עם הפרקליטות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בבית המשפט המחוזי בבאר שבע צפוי להתקיים מחר דיון בו אמור להיות מאושר הסדר הטיעון שנחתם עם האם. במסגרת הסדר הטיעון, אלערג'אן, שנתונה כבר שנתיים וחצי במעצר, תודה בכתב אישום מתוקן שרצחה את שלושת ילדיה בנסיבות של אחריות מופחתת, וכי עשתה את המעשה הנורא בנימוק של אי שפיות.

במסגרת ההסדר, הפרקליטות תבקש להטיל עליה עונש של עד 18 שנות מאסר - וההגנה, מנגד, תבקש שיסתפקו רק בתקופת המאסר שריצתה מאז המעשה.

מסכת הרציחות החלה לאחר שבעלה הלך לעבודתו. היא הודיעה, לפי כתב האישום, שהילדים לא יגיעו למשפחתונים ולבתי הספר - וכך נשארה עם ארבעתם לבד בבית. כשהם עדיין ישנים, לקחה האם סכין גדול ומרובע שמשמש לשחיטת כבשים, העירה אותם בזה אחר זה ורצחה אותם.

עורכת הדין יפעת סיל, המייצגת את האם, מסרה בתגובה: ״הפרקליטות השתכנעה שהמעשים שמרשתי ביצעה היו תוך כדי מצב נפשי קשה שלא איפשר לה שליטה עצמית מלאה וגרם לה להאמין שבעצם המעשים הקשים היא למעשה מסייעת לילדיה. הפרקליטות הסכימה להגביל את עצמה לעונש מקסימלי של 18 שנות מאסר בגין 3 מעשי רצח ונסיון רצח של הילדה הרביעית. הפרקליטות הבינה שהמעשים בוצעו תוך מצב נפשי קשה ביותר שפגע בשיקול דעתה של הנאשמת - מעשים עליהם היא מתייסרת ומשלמת, ותמשיך לשלם כל חייה.״

הלמה בילדיה בגרזן כשהיו במיטתם 

הראשון היה הבן עבד המנוח. אמו נאשמת שהכתה אותו עם הסכין, שמתוארת בכתב האישום גם כגרזן, בצווארו פעם אחר פעם, כשהיא אומרת לו שהיא לא רוצה שהוא "יישאר בעולם המלוכלך הזה". לאחר מכן הלכה האם לבת מרים, הכתה אותה עם הגרזן בצווארה ואז כיסתה את גופתה בשמיכה.

בכתב האישום מתואר שאלערג'אן התקלחה לאחר מכן ויצאה מביתה ל"סיבוב". כששבה, היא ניסתה לרצוח את בת השנתיים במכות גרזן אך רק גרמה לפציעתה. לאחר מכן, כשהבת עדיין מדממת ופצועה, הלכה האם להניק את דלאל התינוקת. לאחר ההנקה, כך בכתב האישום, חנקה אותה האם במטפחת. זמן קצר לאחר מכן ניסתה לשים קץ לחייה בתלייה ובחיתוך ורידים - אך לא הצליחה.

מסע הרצח הסתיים רק כשגיסה של אחלאס הבחין בדם על ידיה. אשתו בדר ניגשה לבית לבדוק מה מצבה - ואז הבחינה למרבה הזעזוע, בגופות הילדים. בחקירתה במשטרה סיפקה האם גרסאות סותרות: תחילה אמרה כי שמעה קולות שקראו לה לפגוע בילדיה, אחר כך שינתה גרסה ואמרה כי מדובר בדיכאון שאחרי לידה ולבסוף סיפרה כי במהלך מקלחת לבנה הוא הרגיז אותה ובתגובה דקרה אותו ואת שתי בנותיה הקטנות.