מנהל ההשקעות מסביון הורשע ב-83 עבירות גניבה

ערן מזרחי, שהוציא במרמה כ-57 מיליון שקל מלקוחותיו, הורשע בביצוע 83 עבירות גניבה, בעבירות זיוף ובהלבנת הון. מעצרו הוארך עד לגזר הדין שיינתן בחודש יולי. הפרקליטות: "במקום לתת כסף ולפצות את הנפגעים, הוא מוכן לשבת בכלא"

הורשע בבית המשפט. ערן מזרחי (חדשות 2)

מנהל ההשקעות מסביון ערן מזרחי, שהוציא במרמה כ-57 מיליון שקל מלקוחותיו, הורשע היום בבית המשפט המחוזי בתל אביב בביצוע 83 עבירות של גניבה בידי מורשה, 101 עבירות של קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, וכן בעבירות זיוף, הלבנת הון ועבירות נוספות. מעצרו הוארך עד לגזר הדין שיינתן ב-4 ביולי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בפרקליטות ביקשו שבמסגרת הראיות לעונשו, יוצגו טבלאות שבהן מרוכזים נתונים לאן נעלם הכסף שלקח מזרחי מקורבנותיו. הם גם ביקשו להראות שיש לנאשם כספים שהוא מחביא. לטענתם, במקום להחזיר לנפגעים את כספם, מזרחי העדיף לקנות וילה בסביון, רכבי יוקרה וכן לחיות חיי פאר. במעשיו המתוארים בכתב האישום המתוקן קיבל הנאשם מהנפגעים, במרמה בנסיבות מחמירות, בהסתמך על מצגי השווא השקריים וטענות הכזב שהציג להם, סכומי כסף גדולים, זייף מסמכים, גנב את הכספים כשהוא מורשה בהם ועשה בהם שימוש לצרכיו האישיים בניגוד למטרה בגינה נמסרו לו.  

"הוא מחזיק סכום כסף לא מבוטל שאין עליו הסבר. גם אם קיימת חרטה, היא לא נכונה", הדגישו בפרקליטות. "במקום לתת כסף ולפצות את הנפגעים, הוא מוכן לשבת בכלא".

סנגוריו של מזרחי, עורכי הדין מיכה פטמן ומנחם רובינשטיין, הגיעו עם הפרקליטות להסכמות לגבי עובדות כתב האישום, והוא צפוי להישלח ל-14-12 שנות מאסר.