שנת מאסר לנהג שגרם למותה של טליה דשקוב בת ה-3

בית משפט השלום בנתניה גזר על נהג ההסעות איוון אולוס שנת מאסר, לאחר שבאוגוסט 2011 שכח את הפעוטה טליה דשקוב ברכב ההסעות ובכך הביא למותה. סנגורו של אולוס: "המקרה שאירע הוא טרגי ולהערכתנו העונש ראוי"

בית משפט השלום בנתניה גזר הבוקר שנת מאסר על איוון אולוס, נהג ההסעות ששכח את הפעוטה טליה דשקוב בת ה-3 ברכבו וגרם למותה באוגוסט 2011. אולוס הורשע בגרימת מוות ברשלנות וישלם להוריה של הפעוטה 20 אלף שקלים כפיצוי על עגמת הנפש.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הטרגדיה התרחשה ב-8 באוגוסט 2011, כאשר אולוס, יחד עם סייעת בגן הילדים "הקקדו הלבן" בנתניה, החלו בהורדת הילדים מהרכב וליוו אותם לדלת הגן. הילדים כולם עזבו את הרכב, למעט טליה דשקוב. אולוס והסייעת לא הבחינו שזו לא ירדה מהרכב ולא הגיעה לגן הילדים. על פי כתב האישום, השניים לא ערכו סריקה בין המושבים על מנת לוודא כי כל הילדים ירדו בבטחה.

מאוחר יותר, החנה אולוס את רכב ההסעות, שבו ננעלה דשקוב, ליד ביתו, במקום שהיה חשוף לשמש. "הטמפרטורה בתוך הרכב הסגור עלתה עד לרמה של 90 מעלות צלזיוס", מפרט כתב האישום. "כתוצאה מכך, לקתה דשקוב במכת חום שממנה מתה במהלך היום, בשעה שאינה ידועה במדויק, ובעודה בתוך הרכב הסגור".

סנגורו של אולוס: "הוא שרוי בתקופה לא פשוטה"

האסון התגלה לאולוס רק ב-14:45, לאחר כשבע שעות, אז הבחין בגופתה של הילדה בתוך הרכב. שופט בית משפט השלום, חגי טרסי, בחן את התקדימים בסוגיות דומות והעריך כי על מתחם הענישה לעמוד בין תשעה ל-20 חודשי מאסר בפועל. בטיעונים להקלה בעונש ציין השופט כי מדובר באדם שומר חוק, שזוהי הסתבכותו הראשונה והיחידה בפלילים.

כמו כן, ציין השופט כי אולוס הודה לבסוף במיוחס לו ובכך הפגין מימד בלתי מבוטל של חרטה ונטילת אחריות ואף חסך במידת מה זמן שיפוטי וציבורי יקר - זאת על אף שהודה במעשה רק לאחר שכל עדי התביעה עשו כן.

השופט טרסי גזר על אולוס מאסר בפועל של 12 חודשים ובנוסף שני חודשי מאסר על תנאי. כמו כן, פסל השופט מאולוס את האפשרות לקבל או להחזיק ברכב ציבורי למשך 10 שנים מתום מאסרו וכן פיצוי להורי הפעוטה על סך 20 אלף שקלים.

סנגורו של אולוס, עו"ד בני נהרי, אמר בתום הדיון בבית המשפט כי "המקרה שאירע הוא טרגי ולהערכתנו העונש ראוי. איוון מעכל את גזר הדין ומבין את מה שנגזר עליו. הוא התנצל בפני בני המשפחה בעקבות האסון הכבד שהמיט עליהם. הוא עצמו שרוי בתקופה לא פשוטה. להערכתנו השופט בחן היטב את הטיעונים והחליט החלטה מכובדת".